Departament Stanu odradza podróże do Polski

Departament Stanu USA poinformował w poniedziałek, że rozszerza listę krajów o bardzo wysokim ryzyku Covid- 19 Amerykanom odradza się podróżowania do 131 krajów.

„Ta aktualizacja spowoduje znaczny wzrost liczby krajów na Poziomie 4”. przekazano w oświadczeniu. Do tej pory na ostanim poziomie znajdowały się 34 kraje, dodano 97 kolejnych. Wśród nich znalazła się miedzy innymi Polska, Czech, Niemcy, Włochy, Francja. Pełna listę można zobaczyć na stronie: travel.state.gov

Departament Stany zaznaczył, że „pandemia COVID-19 nadal stwarza bezprecedensowe ryzyko dla podróżnych”. „W świetle tych zagrożeń Departament Stanu zdecydowanie zaleca obywatelom USA ponowne rozważenie wszystkich podróży zagranicznych” -czytamy. Agencja podkreśla, że ściśle monitoruje warunki na całym świecie i będzie regularnie aktualizować porady dla podróżnych z USA dotyczące konkretnych miejsc docelowych.

Czytaj również: Chicago: Będą zmiany w przepisach dotyczących pościgów policyjnych

Z kolei CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom) zauważa, że „podróże międzynarodowe stwarzają dodatkowe ryzyko i nawet w pełni zaszczepieni podróżni są bardziej narażeni na ryzyko zachorowania i ewentualnego rozprzestrzeniania się nowych wariantów COVID-19”.

Wcześniej  CDC przekazało , że ludzie, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 mogą bezpiecznie podróżować w Stanach Zjednoczonych. Jednak dyrektor CDC Rochelle Walensky podkreślił na początku miesiąca, że “wytyczne nie zalecają podróży, tylko mówią o bezpieczeństwie”

“Wiemy, że obecnie mamy do czynienia z rosnącą liczbą zachorowań. Opowiadałabym się za ogólnym powstrzymaniem się od podróży. Nasze wytyczne milczą na temat zalecania lub niezalecania podróżowania osobom w pełni zaszczepionym. Nasze wytyczne mówią o bezpieczeństwie takiego podróżowania. Jeśli jesteś zaszczepiony, jest to mniejsze ryzyko” – wyjaśnił Walensky.

AL

źródło Reuters, CNN

Powiązane:

CDC: W pełni zaszczepieni mogą bezpiecznie podróżować

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię