Obama komentuje wyrok ws. Floyda: „Jest wiele do zrobienia”

Barack Obama skomentował wyrok jaki zapadł w sprawie śmierci Georga Floyda. Były prezydent uważa, że jeden werdykt to za mało, by mówić o prawdziwej sprawiedliwości.

Obama ocenił, że choć ława przysięgłych postąpiła słusznie skazując byłego policjanta za zabójstwo George’a Floyda, to wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby osiągnąć równe prawa i sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych.

„Prawdziwa sprawiedliwość to coś więcej niż pojedynczy wyrok w pojedynczym procesie. Prawdziwa sprawiedliwość wymaga tego, abyśmy pogodzili się z faktem, że Afroamerykanie są traktowani inaczej, każdego dnia. Wymaga od nas uznania, że miliony naszych przyjaciół, rodzin i współobywateli żyje w strachu, że ich kolejne spotkanie z organami ścigania może być ich ostatnim. I wymaga od nas, abyśmy wykonali niewdzięczną, często trudną, ale zawsze konieczną pracę, aby Ameryka, którą znamy, stała się bardziej podobna do tej, w którą wierzymy”.

Czytaj również : Joe Biden i Kamala Harris rozmawiali telefonicznie z rodziną Floyda (NAGRANIE)

Zdaniem byłego prezydenta w USA konieczne są reformy, które przyczynią  do zmniejszenia, a później nawet całkowitego wyeliminowania nierówności w systemie karnym.

„Dzisiejszy werdykt jest koniecznym krokiem na drodze do postępu, ale nie jest on wystarczający. Nie możemy spocząć. Będziemy musieli wprowadzić konkretne reformy, które ograniczą i ostatecznie wyeliminują uprzedzenia rasowe w naszym systemie sądownictwa karnego. Będziemy musieli podwoić wysiłki w celu rozszerzenia możliwości ekonomicznych dla tych społeczności, które zbyt długo były marginalizowane”.

Była para prezydencka zwróciła się bezpośrednio do rodziny Georga Floyda. „Michelle i ja przesyłamy nasze modlitwy do rodziny Floyda,  w nadziei, że odnajdą spokój. Stoimy ramię w ramię ze wszystkimi, którzy są zaangażowani w zagwarantowanie każdemu Amerykaninowi sprawiedliwości, której odmówiono George’owi i wielu innym.”

AL

Zapadł wyrok w sprawie śmierci George’a Floyda

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię