IRS zacznie rozsyłać czeki na dzieci. Wiemy kiedy!

American Rescue Plan oprócz czeków stymulacyjnych zapewnia również bezpośrednią pomoc finansową dla rodzin z dziećmi.

Według planu pomocowego administracji Bidena tylko w tym roku kwota kredytu dla wielu rodzin zostanie zwiększona z 2000 USD do 3000 USD na dziecko. Rodziny z dziećmi poniżej szóstego roku życia otrzymają 3600 USD. Limit pomocy finansowej został podniesiony z 16 lat na 17.

Amerykański plan ratunkowy również zwiększył i rozszerzył ulgę podatkową na opiekę nad dziećmi i osobami na utrzymaniu, dzięki czemu większa liczba osób otrzyma pomoc. Łączna kwota pomocy została zwiększona do 4 000 USD dla jednej kwalifikującej się osoby i 8 000 USD dla dwóch lub więcej osób.

Kwota, jaką rodzina otrzymuje każdego miesiąca, będzie się różnić w zależności od liczby dzieci w rodzinie, wieku dzieci i kwoty skorygowanego dochodu brutto rodziny. Rodziny, które kwalifikują się do otrzymania pełnego kredytu w wysokości 3000 lub 3600 USD, mogą przez sześć miesięcy otrzymywać czeki na 250 lub 300 USD na dziecko.
Jednak nie każdy otrzyma dodatkową kwotę kredytu, a niektóre rodziny w ogóle nie otrzymają żadnego kredytu. Będzie to uzależnione od wysokości dochodów podatnika.

American Rescue Plan wymaga również od IRS opracowania usprawnionego portalu internetowego, który będzie pozwalał podatnikom na aktualizowanie dochodów, stanu cywilnego i liczbę kwalifikujących się dzieci. Jeśli sytuacja rodzinna podatnika zmieni się w 2021 roku w stosunku do ostatniego złożonego federalnego zeznania podatkowego, będzie można wejść na portal i uaktualnić dane tak aby otrzymać należny kredyt na dziecko. Również osoby, które chcą zrezygnować z płatności zaliczkowych i zamiast tego wziąć pełny kredyt na dziecko w jednej sumie będą mogły to zrobić za pośrednictwem tego samego portalu internetowego.

Komisarz IRS Charles Rettig powiedział w zeznaniu przed Kongresem, że IRS w pełni spodziewa się uruchomienia portalu do 1 lipca zgodnie z wymogami prawa, a zaliczki będą wypłacane co miesiąc kwalifikującym się rodzinom już od lipca. Oznacza to, że wiele rodzin, które kwalifikują się do ulgi podatkowej na dzieci, powinno otrzymać sześć płatności w 2021 roku, po jednej miesięcznie od lipca do grudnia. Komisarz dodał, że choć portal zostanie uruchomiony 1 lipca, na pewno będzie wymagał przyszłych ulepszeń i dostosowań, kiedy to podatnicy zaczną wprowadzać dane do dostępnych narzędzia.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię