Caitlyn Jenner kandyduje na gubernatora Kalifornii

Była złota olimpijska medalistka w dziesięcioboju lekkoatletycznym i gwiazda reality show Caitlyn ( Bruce ) Jenner ogłosiła swoją kandydaturę na gubernatora Kalifornii – pod warunkiem, że dojdzie do odwołania Gavina Newsona ze stanowiska.

Caitlyn (Bruce) Jenner będzie się ubiegać o to stanowisko z ramienia partii republikańskiej w wyborach odwoławczych.

Organizatorzy petycji o odwołanie ze stanowiska obecnego gubernatora Newsona zebrali ponad 2 miliony podpisów, znacznie powyżej 1,5 miliona potrzebnych do rozpoczęcia stanowego procesu odwłowawczego. Gminy mają czas do końca miesiąca na zweryfikowanie podpisów i zgłoszenie swoich rozliczeń urzędnikom stanu. Następnie Stanowemu Departamentowi Finansów zajmie około 30 dni na przygotowanie kosztorysu wyborów, zanim panel legislacyjny przejrzy ustalenia. Dopiero wtedy ustalona zostanie data wyborów.

Jeśli dojdzie do wyborów odwoławczych wyborcom zostaną zadane dwa pytania. Pierwsze będzie dotyczyć tego, czy chcą odwołać Newsom. A drugie – kto powinien go zastąpić. Nie ma ograniczeń co do tego, ile osób może startować w wyborach odwoławczych. Osoba która zdobędzie najwięcej głosów, wygrywa w otwartych wyborach.

Jenner zatrudniła zespół wybitnych agentów GOP, w tym Tony’ego Fabrizio, czołowego ankietera kampanii Donalda Trumpa w latach 2016 i 2020, Ryana Erwina, założyciela RedRock Strategies i Tylera Deatona prezesa Allegiance Strategies oraz Stevena Cheunga, byłego szefa komunikacji kampanii Trumpa. Jenner powiedziała w oświadczeniu, że „Sacramento potrzebuje uczciwego przywódcy z jasną wizją” i że w ciągu ostatniej dekady świetność i blask stanu Kalifornia zostały zredukowane do zera przez jednopartyjne rządy, które przedkładają politykę nad postęp i interesy nad ludźmi.

Jenner potępia wysokie podatki i krytykuje reakcję na „nadmiernie restrykcyjną blokadę” na pandemię COVID, w tym na nauczanie zdalne. „To Kalifornia, w której Gavin Newsom każe nam zostać w domu, ale idzie na kolację ze swoimi lobbystami”.
„Kalifornijczycy chcą żyć lepiej i zasługują na więcej od gubernatora”, powiedziała Jenner. „Zbyt długo karierowicze polityczni składają puste obietnice. Potrzebujemy lidera z wizją i determinacją” – dodała. Jenner zapewnia, że jej rządy przywrócą dobrobyt w Kalifornii.

Newsom spotkał się z ostrą krytyką za sposób w jaki radził sobie z pandemią. Gdy infekcje zaczęły spadać, został skrytykowany przez właścicieli firm za wciąż egzekwowanie ograniczeń.

Najnowsze ankiety pokazują, że 40 procent mieszkańców Kalifornii chce odwołania Newsona ze stanowiska. Jak mówi o sobie Caitlyn Jenner, jest ona najbardziej znaną transpłciową osobą w Ameryce. Przed zmianą płci Jenner była mężem Kris Jenner, matki sióstr Kardashians. Bruce i Kris Jenner mają dwie córki, Kendall i Kylie. Warto przypomnieć, że William Bruce Jenner zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię