Biden ogłosi nowe wytyczne dotyczące noszenia masek

Prezydent Joe Biden ma ogłosić we wtorek, nowe wytyczne Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dotyczące noszenia masek na zewnątrz – przekazało CNN .

We wtorek prezydent zabierze głos w sprawie pandemii oraz jak donosi CNN, ogłosi nowe wytyczne CDC dotyczące noszenia masek na zewnątrz przez osoby zaszczepione. Treść na razie jest nieznana.

Jeden z głównych doradców prezydenta Bidena ds. koronawirusa, dr Anthony Fauci, sugerował, że wytyczne zostaną zaktualizowane w tym tygodniu. W niedzielę przekazał, że nie chce wyprzedzać CDC, ale wkrótce „przekażą oni aktualizację wytycznych”. 

Jak wynika z badań opublikowanych w listopadowym przeglądzie w Journal of Infectious Diseases szanse na przeniesienie wirusa są 18,7 razy większe w pomieszczeniach niż na zewnątrz. Mimo to, kilka stanów nadal utrzymuje obowiązek noszenia masek na zewnątrz.

Czytaj również: Caitlyn Jenner kandyduje na gubernatora Kalifornii

Obecnie CDC zaleca, aby osoby w pełni zaszczepione nadal nosiły maskę i trzymały dystans sześciu stóp w miejscach publicznych. Wytyczne z marca mówią również, że zaszczepione osoby starsze mogą odwiedzać niezaszczepione dzieci lub wnuki, o ile nie należą one do grup ryzyka.

Termin “w pełni zaszczepieni” oznacza, że minęły dwa tygodnie od otrzymania ostatniej dawki szczepionki – przekazało CDC. W przypadku szczepionek opracowanych przez Modernę i grupę Pfizer-BioNTech dwa tygodnie po drugiej dawce. W kwestii niedawno dopuszczonej do obrotu szczepionki Johnson & Johnson dwa tygodnie po pierwszym zastrzyku.

Nowe aktualizacje dotyczące noszenia masek mają pojawić się w momencie, gdy w USA podano około 229 milionów dawek szczepionki. Swoją prezydenturę Biden rozpoczął od poproszenia Amerykanów o noszenie masek przez 100 dni, wtedy też podpisał rozporządzenie wykonawcze wymagające ich noszenia na terenie budynków  federalnych i lotnisk.

AL

USA: Kolejny stan wprowadza trzecią płeć na prawie jazdy

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię