Zaszczepieni Amerykanie polecą do Europy. Znamy termin

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w rozmowie z dziennikiem “The New York Times”, że całkowicie zaszczepieni Amerykanie będą prawdopodobnie mogli wjechać latem do Europy.

„Z tego co obserwuję, Amerykanie używają szczepionek zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków”– powiedziała Ursula von der Leyen w niedzielę. „To umożliwi swobodne przemieszczanie się i podróżowanie do Unii Europejskiej” 

Na razie dokładny termin złagodzenia restrykcji nie został podany, von der Leyen zauważyła, że będzie to zależało „od sytuacji epidemiologicznej”. Dodała, że Stany Zjednoczone czynią „ogromny postęp” w kierunku osiągnięcia odporności stadnej do połowy czerwca. „27 państw członkowskich zaakceptuje bezwarunkowo wszystkich tych, którzy są zaszczepieni szczepionkami, zatwierdzonymi przez EMA ( Europejską Agencję Leków)” -dodała.

Czytaj również: Biden ogłosi nowe wytyczne dotyczące noszenia masek

Niektóre kraje Unii Europejskiej już przyjmują zagranicznych turystów. W zeszłym tygodniu, Grecja zniosła kwarantannę dla turystów z kilku krajów (w tym z USA). Islandia  zezwoliła na przyjazd zaszczepionych turystów – w tym z USA i Wielkiej Brytanii. Chorwacja zniosła wymagania dotyczące testów przed przyjazdem dla zaszczepionych turystów.

Obywatele USA od ponad roku w związku z pandemią nie są wpuszczani na teren Wspólnoty. Obecnie komisja współpracuje z amerykańskim Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego nad systemem uznawania świadectw szczepień Amerykanów. Aby umożliwić podróżowanie, Unia Europejska wraz z USA rozważa wprowadzenie paszportu szczepionkowego. Urzędnicy z Brukseli powiedzieli „The New York Times”, że rozmowy są w toku i możliwe, że w niedalekiej przyszłości uda się wprowadzić technologicznie rozwiązanie, które ułatwiłoby międzynarodowe podróże.

Wyglada na to, że zaszczepieni Amerykanie będą mogli dodać na listę wakacyjnych podróży Europę. Może być tylko jeden warunek – posiadanie dowodu szczepienia na Covid- 19.

AL

źródło: travelandleisure.com

Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. “Wirus połyka mieszkańców jak potwór”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię