Chicago łagodzi restrykcje. Co się zmieni?

Miasto Chicago rozluźni obecne ograniczenia nałożone w związki z pandemią koronawirusa – ogłosiła w czwartek burmistrz Chicago Lori Lightfoot. Sytuacja epidemiczna w mieście znacznie się poprawiła.

„Pomimo niewyobrażalnych wyzwań, które stanęły przed nami w zeszłym roku, byliśmy w stanie wytrwać i zjednoczyć się, aby spowolnić i zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa oraz wprowadzić nasze miasto na właściwą drogę, aż do bezpiecznego ponownego otwarcia” – powiedziała Lightfoot.

Tym samym burmistrz Lightfoot ogłosiła program „Open Chicago”, inicjatywę mającą na celu ponowne bezpieczne otwarcie miasta. Otwarte zostanie Navy Pier oraz miejskie plaże nad jeziorem Michigan. Działalność przy 25 procentowym obłożeniu mogą wznowić również duże obiekty kryte takie jak United Center, inne stadiony, hale sportowe oraz teatry.

Czytaj również: USA zakazują większości podróży z tego kraju

Restauracje oraz bary będą działać przy 50 procentowym obłożeniu, a centra kongresowe, miejsc kultu religijnego oraz markety rolnicze przy 25 proc. limicie odwiedzających. Zostaną wznowione festiwale i imprezy plenerowe – limit gości to 15 osób na 1000 stóp kwadratowych.

Ogłaszając łagodzenie restrykcji burmistrz była pełna optymizmu. „Tegoroczne lato będzie wyglądało bardziej jak to w 2019 , nie w 2020 roku. Jednak w dalszym ciągu musimy być bardzo ostrożni bo wciąż zmagamy się z pandemią koronawirusa” 

AL

Czterech na dziesięciu dorosłych mieszkańców USA jest w pełni zaszczepionych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię