Nie zaszczepiła się na Covid -19. Zwolnili ją z pracy

zdj. print screen/ Fox

Pielęgniarka z okolic Houston została zwolniona z pracy za odmowę przyjęcia szczepionki na COVID-19 – poinformowała kobieta w mediach. „Czułam, że nadchodzi ten moment w którym będę musiała się zaszczepić. Ciągle wywierano na mnie presję” – przekazała Michelle Fuentes w rozmowie z telewizją  FOX 26.

1 kwietnia, Houston Methodist ogłosił, że będzie wymagał od pracowników dowodów szczepienia do dnia 7 czerwca. Jednak pracownicy, którzy nie chcą z przyjąć preparatu mają do 3 maja przedłożyć dokumentację w celu rozważenia ewentualnego zwolnienia lekarskiego lub ze względów religijnych.

Szpital Houston Methodist jest pierwszym w Stanach Zjednoczonych, który wymaga od swoich pracowników otrzymania jednej z trzech szczepionek na COVID-19. Rzecznik szpitala przekazał, że 90% pracowników w placówce jest zaszczepionych, do tej pory zrezygnowało tylko dwóch.

Czytaj również: USA: Ta szkoła nie zatrudni zaszczepionych na Covid -19

Fuentes twierdzi, że przed złożeniem dwutygodniowego wypowiedzenia zrobiła wszystko, by nie odchodzić z pracy. „Ja po prostu potrzebowałam więcej czasu na analizę ryzyka” – mówi. Kobieta podkreśla, że badania kliniczne nad preparatami cały czas trwają i nie jest przeciwna szczepionkom. Sama szczepi się przeciwko grypie co roku.

Przełożony chciał nakłonić kobietę, by argumentowała swoją odmowę szczepienia pobudkami religijnymi – przekazalą w rozmowie z Fox News. Fuentes odmówiła argumentując, że powody osobiste są tak samo ważne jak przyczyny religijne. Co więcej nie zgodziła się na milczenie na temat powodu zakończenia współpracy.  To było bezpośrednim powodem jej natychmiastowego zwolnienia, przed upływem dwóch tygodni.

Dodatkowo, pielęgniarka twierdzi, że chciała pokazać wyniki z laboratorium świadczące o fakcie, że jest ozdrowieńcem i w jej organizmie wytworzyły się przeciwciała.

Pielęgniarka wcześniej regularnie pracowała na oddziale chirurgicznym, ale zgłosiła się na ochotnika do pracy na oddziale COVID-19. „Chcę, żeby było wiadomo, że byłam „bezpieczną pielęgniarką”, kiedy pracowałam w szczytowym momencie pandemii i zgłosiłam się na ochotnika do pracy na oddziale covidowym. Byłam wtedy bezpieczna, nieszczepioną pielęgniarką i mogłam pracować bez badań i szczepień” – powiedziała Fuentes.

AL

Wpłynął wniosek o dopuszczenie szczepionki przeciw COVID-19 dla młodzieży 12-15 lat

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię