USA zakazują większości podróży z tego kraju

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa, administracja prezydenta Bidena wprowadziła zakaz podróżowania z Indii.

„Na podstawie zaleceń Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, administracja ograniczy podróże z Indii od zaraz” – poinformowała w piątek Jen Psaki. Rzeczniczka Białego Domu przekazała, że decyzja jest podyktowana wysoką liczbą nowych infekcji w tym kraju oraz nowymi wariantami koronawirusa.

Nowe rozporządzenie wchodzi w życie 4 maja. Zakaz prawdopodobnie nie będzie dotyczył Amerykanów – podają media. Zarządzenie nie ma na celu zakazania lotów, ale raczej wjazdu osobom, które nie są obywatelami USA – podaje CNBC powołując się na osobę zaznajomioną z tematem. Format ograniczeń ma być podobny do tych, które zostały nałożone na wiele podróży z UE, Chin i Brazylii.

Czytaj również: Nie zaszczepiła się na Covid -19. Zwolnili ją z pracy

Indie walczą z wysoce zakaźnym wariantem wirusa Covid, znanym jako B.1.617. Naukowcy uważają, że jest odpowiedzialny dużej mierze za ostatnią falę zachorowań. W ciągu ostatnich siedmiu dni Indie zgłaszały średnio około 357 tys. nowych przypadków dziennie – to o około 26% więcej niż tydzień temu – wynika z danych Johnsa Hopkinsa.

Administracja Bidena ogłosiła w tym tygodniu, że Stany Zjednoczone wysyłają do Indii warte ponad 100 milionów dolarów środki, które mają pomóc w walce z pandemią. 1000 butli z tlenem, 15 milionów masek N95 i milion szybkich testów diagnostycznych.

Rzeczniczka Białego Domu przekazała, że dwa amerykańskie samoloty wojskowe wypełnione dostawami wylądowały w Indiach w piątek rano, a więcej przybędzie wkrótce.

AL

Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. “Wirus połyka mieszkańców jak potwór”

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię