Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wydała ostrzeżenie w sprawie korzystania z bieżni firmy Peloton

Amerykańska agencja federalna wezwała osoby z dziećmi i zwierzętami domowymi do zaprzestania korzystania z bieżni firmy Peloton, powołując się na obrażenia i śmierć związaną z maszynami.

W pilnym ostrzeżeniu amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) stwierdziła, że bieżnia Tread + „stwarza poważne zagrożenie dla dzieci, w tym otarcia, złamania, a nawet śmierć”.

Komisja dodała, że zostali powiadomieni o 39 incydentach związanych z bieżnią, w tym „wielokrotnych zgłoszeń przypadków uwięzienia, przyszpilenia i wciągnięcia dzieci” pod walec. Pod maszynę zostało też zassane jedno zwierzę.
Firma Peleton nazwała ostrzeżenie Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich „niedokładne i wprowadzające w błąd”.

Chociaż przedstawiciele firmy przyznali, że jedno dziecko zmarło w marcu podczas używania Tread +, a drugie doznało urazu mózgu, firma stwierdziła, że nie ma powodu, aby zaprzestać korzystania z maszyny, o ile przestrzegane są instrukcje bezpieczeństwa.

Dla tych, którzy nadal używają Tread +, CPSC zaleca przechowywanie maszyny w zamkniętym pomieszczeniu, aby uniemożliwić dzieciom lub zwierzętom dostęp do niej w dowolnym momencie.
Firma Peloton, znana ze sprzedaży bieżni i stacjonarnych rowerów treningowych, sprzedaje bieżnię Tread + za 4 295 USD.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię