Sekretarz stanu USA składa Polsce życzenia z okazji 3 maja

Sekretarz stanu USA Antony Blinken przekazał Polakom gratulacje z okazji święta Konstytucji 3 maja. Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił bliską współpracę Polski i Stanów Zjednoczonych w wielu obszarach.

„W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazuję Polakom gratulacje z okazji Święta Konstytucji” – napisał w oświadczeniu Antony Blinken. Sekretarz stanu podkreślił, że przyjaźń pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi sięga XVIII wieku, kiedy to oba kraje przyjęły swoje konstytucje, które ukształtowały demokratyczne instytucje chroniące wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt swoich obywateli.

„Od tego czasu nasze relacje zacieśniły się i wzmocniły. Obecnie nasza współpraca dotyczy globalnych zagrożeń i wyzwań. Odpowiadamy na nie przez NATO, Umowę o wzmocnionej współpracy obronnej pomiędzy Polską a USA, Trójmorze i na wiele innych sposobów” – oświadczył szef amerykańskiej dyplomacji. Blinken określił Polskę mianem sojusznika i przyjaciela i wyraził przekonanie, że w najbliższych latach stosunki transatlantyckie będą się rozszerzać i pogłębiać.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię