7 najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych w 2021

Z najnowszych podsumowań wynika, że pandemia nie zabiła bakcyla podróżowania wśród globtroterów. Turyści nadal wyszukują informacji na temat przyszłych krajów do odwiedzenia tworząc tzw. podróżnicze „bucket lists” na ten rok.

Club Med specjalizujący się w pakietach wakacyjnych „all inclusive” dla rodzin stworzył listę najczęściej wyszukiwanych miejsc na podróż w nadchodzącym roku na podstawie danych z Google’a.

Oto kraje, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród podróżnych:

1. Malediwy

Malediwy

Malediwy – krystalicznie czyste wody akwamarynowe, wspaniałe rafy koralowe i prywatne bungalowy nad oceanem to tylko niektóre z atrakcji tego raju. Archipelag oraz państwo wyspiarskie o tej samej nazwie, położone jest na Oceanie Indyjskim, około 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. Najlepszymi okresem na odwiedzenie tego miejsca są miesiące od grudnia do kwietnia.

2. Tajlandia

Tajlandia

Tajlandia jest znana jako miejsce wypoczynku dla osób szukających odmłodzenia dla ducha i ciała. Z buddyjskimi świątyniami rozrzuconymi po całym kraju i bujnymi dżunglami graniczącymi z oszałamiającymi plażami, Tajlandia oferuje bezstresowy wypoczynek. Można tu znaleźć prawie wszystko: krystalicznie niebieskie plaże, gęstą dżunglę, świetne jedzenie, tanie bungalowy przy plaży i jedne z najlepszych luksusowych hoteli na świecie. Jest coś dla każdego zainteresowania i każdego budżetu.

3. Turcja

Turcja

Turcja to miejsce, w którym zbiegają się kultury. Kraj ten jest dawna siedzibą Cesarstwa Bizantyjskiego i Osmańskiego. Dziś szczyci się niesamowitymi plażami, jedzeniem oraz historią i kulturą. Wiosna to najlepszy czas na wizytę w Turcji, a zaraz za nią jesień.

4. Hiszpania

Hiszpania

W Hiszpanii praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Niesamowita architektura, piękne i różnorodne krajobrazy oraz bogata przeszłość sprawiają, że Hiszpania jest na liście większości podróżnych. Miasta takie jak Barcelona są również położone na wybrzeżu, co zapewnia podróżnym to, co najlepsze z obu światów: piasek i słońce oraz eksplorację miasta.

5. Malta

Malta

Malta to piękna wyspa położona między Sycylią a wybrzeżem Afryki Północnej. Oszałamiająca średniowieczna architektura, świątynie i jaskinie podwodne nadają tej wyspie o niesamowicie ciekawej przeszłości wyjątkowe dziedzictwo kulturowe. Niektóre ruiny na tej wyspie są nawet starsze niż piramidy w Gizie!

6. Portugalia

Portugalia

Portugalia ma niesamowitą kulturę i piękne nadmorskie miasteczka i wioski do odkrycia. Jaskinie morskie Benagil, plaże Algarve oraz architektura z XVI – XIX wieku przyciąga coraz więcej turystów do tego kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim.

7. Mauritius

Mauritius

Mauritius to tropikalny raj u wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim. Wyspa ta zadziwia cudami natury z lasami deszczowymi i wodospadami oraz rajskimi plażami. Tam znajdują się dwa zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz siedmiokolorowa ziemia Chamarel. Wyspa oferuje bogatą historię kolonialną, fascynującą lokalną kulturę oraz różnorodne egzotyczne festiwale religijne. Mauritius cieszy się łagodnym klimatem tropikalnym przez cały rok. Miesiące zimowe są zazwyczaj ciepłe i suche od maja do listopada, podczas gdy lato jest gorące i dość wilgotne od grudnia do kwietnia.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię