Biden chce zaszczepić do lipca 70 procent Amerykanów

Prezydent Joe Biden wyznaczył nowy cel w walce z pandemią koronawirusa. Do 4 lipca chce zaszczepić, przynajmniej jedną dawką, 70 procent dorosłej populacji.

Zapowiedział ułatwienia w dostępie do szczepionki oraz możliwość objęcia nimi dzieci powyżej 12. roku życia. Większość dorosłych Amerykanów jest już po pierwszej dawce szczepionki na COVID-19, około 40 procent jest w pełni zaszczepionych. I choć w USA szczepionek nie brakuje, w ostatnich tygodniach liczba szczepień zaczęła się zmniejszać.

Prezydent Joe Biden zapowiedział działania, które mają jeszcze bardziej ułatwić Amerykanom zaszczepienie się. „Już wkrótce będzie można się zaszczepić wchodząc z ulicy do jednej z czterdziestu tysięcy aptek na terenie całego kraju” – mówił prezydent USA. Joe Biden zapowiedział też zwiększenie liczby punktów szczepień na terenach wiejskich. „Dla tych, którzy nie chcą jechać do punktów masowych szczepień, otwieramy mniejsze punkty, bliżej osób niezaszczepionych” – zapowiedział.

Czytaj również: Imponująca posiadłość Billa Gatesa (ZDJĘCIA)

Joe Biden obiecał specjalne promocje w supermarketach z aptekami, dla osób, które przyjdą tam na szczepienia. Inna formą zwiększenia liczby zaszczepionych mają być darmowe bilety na mecze ligowe oraz punkty szczepień podczas imprez sportowych.

Prezydent ogłosi starania mające na celu jak najszybsze zaszczepienie nastolatków, w  najbliższych dniach w Stanach Zjednoczonych ma też zapaść decyzja w sprawie możliwego rozszerzenia szczepień o dzieci w wieku od 12 do 15 roku życia.

Jak podaje CNN, FDA planuje dopuścić szczepionkę firmy Pfizer/BioNTech przeciwko koronawirusowi u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 15 lat na początku przyszłego tygodnia.

IAR/AL

Illinois coraz bliżej ponownego otwarcia

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię