Trump uruchomił swoją platformę komunikacyjną

Były prezydent Donald Trump wraca do aktywności w internecie. Kilka miejscy po tym jak jego konta na Twitterze i Facebooku zostały zablokowane, uruchamia nową platformę komunikacyjną.

Trump we wtorek zainaugurował nową witrynę, która da mu możliwość bezpośredniej komunikacji ze zwolennikam. Nazywa się „From the Desk of Donald J. Trump”  i jest częścią jego nowej strony internetowej.

Mimo że formalnie wystartowała we wtorek, można tam znaleźć posty dodane w marcu. Najnowszy post Trumpa to wideo reklamujące jego nową platformę, określając ją jako „miejsce do swobodnego i bezpiecznego wypowiadania się, prosto z biurka Donalda J. Trumpa”. 

Miejsce to pozwoli byłemu prezydentowi na zamieszczanie komentarzy, zdjęć i filmów, a jego zwolennikom na dzielenie się nimi na Twitterze i Facebooku. Wiryna nie posiada jednak funkcji pozwalającej użytkownikom na komentowanie lub angażowanie się w posty Trumpa. „To jest tylko jednokierunkowa komunikacja” – pisze Fox News.

Aby przejść bezpośrednio do witryny KLIKNIJ TUTAJ.  Nowe medium pozwala również na zapisanie się do serwisu, wszystko po to, aby nie przegapić żadnego nowego wpisu lub filmu udostępnionego przez byłego prezydenta.

Została ona ogłoszona tuż po tym jak jego doradcy przekazali dziennikowi Fox News, że były prezydent planuje stworzyć własną platformę mediów społecznościowych. Nie jest jasne, w tym momencie, czy ujawniona witryna jest częścią tych planów, czy w toku jest kolejny projekt. Rzecznik Facebooka odmówił komentarza na ten temat, z kolei rzecznik Twittera poproszony o komentarz dziennikarzy Fox News jeszcze nie odpowiedział.

Czytaj również: Illinois coraz bliżej ponownego otwarcia

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. Podobne kroki podjął Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały swoją decyzję rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich ryzykiem podżegania do przemocy.

AL

Imponująca pośiadłość Billa Gatesa (ZDJĘCIA)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię