Tragedia w Kolorado. Niedźwiedzie rozszarpały kobietę

fot. Wikipedia

39- letnia Laney Malavolta została rozszarpana przez niedźwiedzie podczas, gdy spacerowała z psami. Jej ciało odnaleziono w górach Kolorado, w pobliżu miasta Durango – podaje The New York Times.

Bezpośrednią przyczyną śmierci był uraz szyi – podało biuro powiatu  La Plata. „Sekcja zwłok Malavolty wykazała, że ​​zmarła z powodu urazów penetrujących szyi, w tym kilku ran po ugryzieniu” – poinformował koroner Janis Smith. Na ciele było widać ślady konsumpcji – donosi dziennik powołując się na słowa Jason Claya, rzecznika Colorado Parks and Wildlife (CPW).

Ciało ofiary znalazł jej chłopak, w miejscu po którym często spacerowała z psami. Na zwłokach odkryto ślady niedźwiedzich zębów, a tuż obok ich sierść. Śledczym udało się zlokalizować niedźwiedzicę oraz dwójkę młodych, całą trójkę uśpiono. Sekcja zwłok zwierząt wykazała, że niedźwiedzica oraz jedno z młodych miało ludzkie szczątki w przewodzie pokarmowym.

Czytaj również: Administracja Bidena poparła zniesienie praw patentowych na szczepionki na Covid

Szacuje się, że w Kolorado żyje od 17 do 20 tysięcy czarnych niedźwiedzi, a ich populacja rośnie w całym stanie. W ciągu ostatnich dwóch lat CPW otrzymało 879 raportów o incydentach z udziałem niedźwiedzi. Wchodziły do domów, mieszkań lub garaży, jednak rzadko atakowały ludzi. Od 1960 roku w stanie Kolorado udokumentowano tylko cztery takie przypadki.

AL

Disneyland: Zamieszanie wokół pocałunku “bez zgody” Królewny Śnieżki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię