Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki w Nowym Jorku

Zdewastowano pomnik błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Nowym Jorku. Monument znajduje się w polskiej dzielnicy, na Greenpoincie, na Placu Popiełuszki. Wandale zdewastowali go szósty raz.Na głowę figury nałożono czarny, plastikowy worek, a wokół pomnika rozsypano śmieci.

O akcie wandalizmu mieszkający tam Polacy zawiadomili policję, władze miasta i polski konsulat. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby zainstalowano przy pomniku monitoring. Jerzy Popiełuszko to nie tylko ksiądz i błogosławiony kościoła katolickiego, ale również wojownik o wolność. Bez niego niemożliwe byłoby pokonanie komunizmu w Polsce – powiedział konsul generalny Adrian Kubicki.

 

Podczas poprzednich aktów wandalizmu malowano pomnik na czerwono, pisano na nim hasła „Za Stalina i Lenina” oraz odtrącono figurze głowę. Granitowy monument upamiętniający zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszkę powstał w 1986 roku z inicjatywy Kongresu Polonii Amerykańskiej. Jego autorem jest polonijny rzeźbiarz Stanisław Lutostański.

IAR

Pierwszy kraj na świecie dopuszcza szczepionkę dla dzieci od 12 roku życia

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię