Zalecają, aby przed czterdziestką nie szczepić AstrąZenecą

fot.YouTube

Ludzie w wieku 30-39 lat mają dostawać inne produkty niż preparat AstraZeneki. Taka decyzja została podjęta w Wielkiej Brytanii.

Modyfikacja szczepień to efekt poprawiającej się sytuacji epidemicznej. Nie chodzi o to, że naukowcy mają nowe dane wskazujące na to, że AstraZeneca jest mniej bezpieczna, ale o to, iż na razie kraj ma wystarczająco dużo innych produktów, a liczba zakażeń jest relatywnie niska. Pozwala to medykom na wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności.

Według zaleceń komisji do spraw szczepień mieszkańcy Królestwa, którzy nie skończyli czterdziestu lat powinni dostawać produkty Pfizera lub Modery. Ale tylko jeśli to możliwe i jeśli nie spowoduje to opóźnienia w szczepieniach.

W Królestwie podano 51 milionów szczepionek. Obydwie dawki otrzymało ponad 16 milionów osób. W większości regionów epidemia wyhamowuje. Wyjątkiem jest Irlandia Północna, gdzie liczba zakażeń się stabilizuje.

Według danych Narodowego Biura Statystycznego, w ubiegłym tygodniu w skali całego kraju zakażona była mniej niż jedna osoba na tysiąc. Niepokój części ekspertów budzi jedna z trzech obecnych w kraju odmian wariantu indyjskiego, która została przez służby medyczne zaklasyfikowana jako „niepokojąca”.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię