DOGE-1 Misja na Księżyc zostanie opłacona przez Dogecoin. Kto za tym stoi?

Kryptowaluta Dogecoin zaliczyła wyjątkowo obfitujący w wydarzenia weekend. Stało się tak za sprawą wizyty Elona Muska w popularnym telewizyjnym show Saturday Night Live emitowanym w telewizji NBC. Elon Musk został zaproszony w charkaterze głównego prowadzącego. Podczas monologów wygłosił kilka komentarzy na temat waluty która powstała jako… żart.

Czym jest Dogecoin?

Dogecoin jest kryptowalutą stworzoną przez inżynierów oprogramowania Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Postanowili oni stworzyć system płatności, który jest wolny od tradycyjnych opłat bankowych.

Jak wyglada Dogecoin?

Dogecoin przedstawia twarz psa Shiba Inu z memu „Doge” jako logo i imiennika. Dogecoin została wprowadzona na rynek 6 grudnia 2013 roku i szybko rozwinęła własną społeczność internetową.

Co ma wspólnego Dogecoin z Elonem Muskiem?

Tak naprawde tego nikt nie wie, no może z wyjątkiem Elona Muska który od czasu do czasu sugeruje że jest twórcą i współwłaścicielem tej waluty. Po, zadaniem wielu osób, nieudanym wystąpieniu Muska w SNL wartość Dogecoin spadła o prawie 44 procent z 0,711 USD do 0,401 USD tracąc 35 miliardów dolarów na wartości.
Szybko pojawiły się głosy, że teoretycznie nieudany występ był niczym innym niż celowym działaniem wpisującym się doskonale w marketingowe pomysły Elona Muska. Cały świat wstrzymał oddech i czekał na to, co stanie się w następnej kolejności.

Czytaj również: A jednak! Preparatem Pfizera przeciwko Covid-19 mogą być szczepione dzieci w wieku 12-15 lat

Dogecoin odrabia straty

Jak można było się spodziewać, jeden post Elona Muska na Twitterze spowodował, że Dogecoin zaczął odrabiać straty. Elon Musk ogłosił bowiem, że „dogecoin oficjalnie poleci na Księżyc”. Jego firma SpaceX wystartuje w przyszłym roku z satelitą „DOGE-1 Mission to the Moon”, a misja w całości będzie opłacona za pomocą cyfrowej waluty memowej.

Misja księżycowa Muska

Firma Muska zajmująca się budową rakiet i komercyjnymi lotami w kosmos wystartuje misję księżycową w 2022 roku. Przeniesie na księżyc minisatelitę używaną do badań kosmicznych firmy Geometric Energy Corporation.

Misja zostanie w całości opłacona w dogecoin przez kanadyjską firmę.

„Ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i stworzy podstawy dla handlu międzyplanetarnego”, powiedział wiceprezes SpaceX ds. sprzedaży komercyjnej Tom Ochinero w komunikacie prasowym. „Cieszymy się, że możemy wystrzelić DOGE-1 na Księżyc!”.

Samuel Reid, CEO Geometric Energy, dodał, że „po oficjalnej transakcji z DOGE, Geometric Energy Corporation i SpaceX umocniły DOGE jako jednostkę rozliczeniową dla biznesu w sektorze kosmicznym”.

Czy czeka nas kryptowalutowa przyszłość?

Biznes kryptowalut staje się coraz bardziej popularny, o czym świadczy rosnący kontyngent lobbystów w Waszyngtonie i ilość powstających jak grzyby po deszczu agencji obracających kryptowalutami. W tym miesiącu Izba przyjęła projekt ustawy popierany przez lobbystów kryptowalut, aby stworzyć grupę roboczą, która przyjrzy się ramom regulującym własność cyfrową.

Sherrod Brown, senator z Ohio jest zdania, że kryptowaluty mogą stwarzać zagrożenie dla naszego systemu monetarnego.

Pomimo ostatnich zawirowań, cena tokena dogecoin nadal jest wyższa o ponad 10 000 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Kilka dni temu firma osiągnęła kapitalizację rynkową w wysokości 85 314 347 523 USD.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię