Zakończył się szczyt B9. Biden za wzmocnieniem siły odstraszania NATO

Prezydent Joe Biden opowiada się za wzmocnieniem współpracy Stanów Zjednoczonych z sojusznikami ze wschodniej flanki NATO – poinformował Biały Dom po wirtualnym spotkaniu amerykańskiego prezydenta z przywódcami państw Bukaresztańskiej Dziewiątki.

Według rzeczniczki Białego Domu Jen Psaki prezydent USA zadeklarował wsparcie dla wzmocnienia zdolności odstraszania NATO.
Prezydent USA spotkał się z przywódcami Bukaresztańskiej Dziewiątki przemawiając z Sali Roosevelta w Białym Domu. Joemu Bidenowi towarzyszył sekretarz stanu Antony Blinken.

„Prezydent rozmawiał z sojusznikami wschodniej flanki NATO wirtualnym szczycie, którego gospodarzami były Rumunia i Polska. Podkreślił chęć odbudowania sojuszy i wzmocnienia relacji transatlantyckich” – powiedziała po spotkaniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Dodała, że prezydent Biden zadeklarował chęć bliższej współpracy z krajami Europy środkowej oraz regionów Morza Bałtyckiego i Czarnego w takich kwestiach jak zdrowie, ocieplenie klimatu, bezpieczeństwo energetyczne i przezwyciężenie globalnego kryzysu gospodarczego.

Czytaj również: WHO ostrzega przed indyjską mutacją koronawirusa

„Prezydent Biden wyraził poparcie dla wzmocnienia zdolności obronnych i odstraszania NATO oraz zwiększenia odporności sojuszników na szkodliwe ekonomiczne i polityczne działania naszych strategicznych rywali” – powiedziała Psaki.

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że podczas spotkania rozmawiano o przygotowaniach do szczytu NATO 14 czerwca w Brukseli. „Prezydent Biden podkreślił wagę wzmocnienia demokratycznych rządów i praworządności – u nas, w krajach Sojuszu i na całym świecie” – oświadczyła Jen Psaki.

DOGE-1 Misja na Księżyc zostanie opłacona przez Dogecoin. Kto za tym stoi?

(iar)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię