FAA nakłada kary na źle zachowujących się pasażerów linii lotniczych

Rosną przypadki niesfornych pasażerów linii lotniczych, podobnie jak nakładane na nich grzywny.

W ramach polityki zerowej tolerancji dla przemocy, FAA ogłosiła wysokie grzywny które będą nałożone na pasażerów, którzy źle odnoszą się do personelu pokładowego, ignorują przepisy federalne i używają fizycznej przemocy względem pracowników załogi.

Agencja podała, że ​​w tym roku otrzymała od linii lotniczych 1300 skarg dotyczących uciążliwych pasażerów. Normalnie taka liczba odpowiada skargom zebranym w ciągu ostatniej dekady. Oprócz tego ponad 3000 osób otrzymało tymczasowy zakaz latania amerykańskimi liniami lotniczymi z powodu odmowy zakrycia twarzy.

Stephen Dickson, administrator FAA, powiedział: „Nie będziemy tolerować ingerencji pasażerów w pracę załogi lotniczej i wykonywania obowiązków w zakresie bezpieczeństwa”.

Wśród pasażerów, którym grozi kara jest pasażerka lecącą JetBlue z Dominikany do Nowego Jorku w lutym tego roku, która odmówiła założenia maski na pokładzie samolotu. Dodatkowo rzucała jedzeniem i pustymi butelkami po alkoholu oraz wykrzykiwała wulgaryzmy w kierunku stewardessy, którą również dwukrotnie uderzyła doprowadzając do powrotu samolotu na Dominikanę. FAA wydało orzeczenie narzucają grzywnę w wysokości 32 750 USD.

W zeszłym miesiącu Alaska Airlines poinformowała, że ​​zawiesiła możliwość podróżowania ich samolotami pani senator stanu Alaska, Lori Reinbold za naruszenie zasad dotyczących masek. Nagranie z lotniska pokazuje Reinbold kłócącą się z pracownikami na międzynarodowym lotnisku Juneau na temat zasad noszenia masek.

Czterem osobom grozi prawie 70 000 dolarów grzywny za starcia z załogami linii lotniczych w związku z wymaganiami dotyczącymi masek i innymi instrukcjami bezpieczeństwa podczas ostatnich lotów.

26 stycznia pasażer płci męskiej na pokładzie lotu Southwest Airlines z Chicago do Sacramento odmówił zastosowania się do instrukcji stewardes, aby założyć maskę na nos i usta. Mężczyzna stał się agresywny i wulgarny używając obraźliwego języka w kierunku pracownic linii lotniczych. Kiedy kazano mu opuścić samolot, uderzył jedną ze stewardów swoimi torbami. Urzędnicy FAA zalecili grzywnę w wysokości 16 500 USD.

Również w styczniu samolot lecący z Bozeman w Montanie do Seattle musiał zawrócić na lotnisko po tym jak pasażer płci męskiej odmówił założenia maski. W tym przypadku FAA nałożyło grzywnę w wysokości 9000 USD.

Przeczytaj również: 10 miejsc, które musisz zobaczyć w Maine

W grudniu samolot Delta Air Lines z Minneapolis do Filadelfii powrócił na lotnisko po tym, jak pasażerka zaczęła chodzić po przejściu podczas startu i odmówiła powrotu na swoje miejsce. Kobieta została ukarana grzywną w wysokości 9 000 dolarów, która według agencji wielokrotnie powtarzała załodze, że chce wysiąść z samolotu.

Federalna Administracja Lotnicza nazwała to „niepokojącym wzrostem” liczby niesfornych pasażerów, którzy powrócili do latania po złagodzeniu ograniczeń pandemicznych. Jak dotąd FAA zidentyfikowało potencjalne naruszenia w około 260 z 1300 przypadków zgłoszonych przez linie lotnicze.

Sara Nelson, przewodnicząca związku Association of Flight Attendants, przypisała rosnące napięcia politycznie naładowanej atmosferze związanej z protokołami zdrowotnymi.

W kwietniu Administracja Bezpieczeństwa Transportu rozszerzyła wymóg noszenia masek przez pasażerów linii lotniczych podczas lotów komercyjnych i na lotniskach w USA do 13 września.

Odpocznij w Polsce. Slow life nad Wisłą

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię