Joe Biden poparł prawo Izraela do obrony przed atakami rakietowymi

Prezydent Joe Biden opowiedział się za zawieszeniem broni w trwającym konflikcie izraelsko-palestyńskim. Amerykański przywódca rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Według komunikatu Białego Domu podczas rozmowy z Benjaminem Netanjahu Joe Biden po raz kolejny wyraził jednoznaczne poparcie dla prawa Izraela do obrony przed atakami rakietowymi. „Prezydent z zadowoleniem przyjął działania na rzecz zakończenia przemocy pomiędzy społecznościami i zaprowadzenia spokoju w Jerozolimie” – napisano w komunikacie.

Czytaj również: USA: propalestyńskie protesty w wielu miastach

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden zachęcał Izrael do podjęcia wszelkich kroków dla ochrony ludności cywilnej. „Obaj przywódcy omówili postępy w izraelskiej operacji wojskowej przeciwko Hamasowi i innym grupom terrorystycznym w Gazie. Prezydent wyraził poparcie dla zawieszenia broni i omówił kontakty Stanów Zjednoczonych z Egiptem i innymi partnerami, by doprowadzić do tego celu” – głosi komunikat urzędu prezydenta USA. Obaj przywódcy uzgodnili, że pozostaną w bezpośrednim kontakcie.

IAR

IRS rozpoczyna wysyłkę zwrotów nadpłaconych podatków od dochodów z zasiłku dla bezrobotnych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię