Magiczna Wyspa Mackinac. Pomysł na wakacje w USA (fotorelacja)

Wyspa Mackinac położona jest trochę ponad 300 mil od Wietrznego Miasta. Nie ma tam ani samochodów, ani motocykli. Ze względu na pandemie część z nas rezygnuje z dalekich podróży, aby uniknąć testów i kwarantanny. Można jednak zaplanować lokalny wyjazd, wspaniałą propozycją jest Wyspa Mackinac.

Wyspa Mackinac położona jest trochę ponad 300 mil od Chicago, a widoki są cudowne.

Mackinac Island ma niespełna 10 km kw. powierzchni i zaledwie pół tysiąca mieszkańców. Wyspa położona jest w cieśninie Mackinac, która łączy dwa jeziora – Michigan i Huron. Można się na nią dostać promem z miejscowości St. Ignace i Mackinaw City .

Będąc na wyspie warto odwiedzić kultowy Grand Hotel, a lunch zjeść na przylegającym do niego największym tarasie na świecie. Obiekt zbudowano pod koniec XIX wieku, odwiedzało go wielu znakomitych gości m.in pięciu prezydentów Stanów Zjednoczonych, wynalazca Thomasa Edisona oraz Mark Twain. Jeśli nie jesteś gościem hotelu, można go zwiedzić po uiszczeniu opłaty $10 od osoby.

Miłośnicy herbaty mogą załapać się na tradycyjną ” Afternoon Tea” serwowaną w przepięknych wnętrzach hotelu.

Osoby wybierające nocleg w Grand Hotelu muszą pamiętać, że po godzinie 6 pm w całym obiekcie obowiązuje „dress code”. 

W roku 2018 serwis TripAdvisor okrzyknął Wyspę Mackinac najlepszym celem podróży. Oprócz noclegów na samej wyspie, można skorzystać z hoteli i hotelików położonych w lądowej części stanu Michigan a na miejsce dopłynąć promem.

Podróż promem z Mckinaw City trwa około 15 min, a będąc w miasteczku warto zwiedzić  Fort Michilimackinac, pierwszą  europejską osadę w Mackinaw City wybudowaną w 1715 roku przez Francuzów.

Podczas zwiedzania, można wziąć udział w licznych pokazach, m.in. prezentacji karabinu muszkietowego.

Z  Fortu rozpościera się widok na spektakularny most Mackinac , łączący Górny i Dolny Półwysep Stanów Zjednoczonych stanu Michigan.

 

oprac., zdjęcia: AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię