Chicago: Koniec z maskami?

Władze miasta Chicago nie wymagają już od osób w pełni zaszczepionych noszenia masek – poinformowali we wtorek urzędnicy służby zdrowia.

Komisarz ds. zdrowia publicznego miasta Chicago, dr Allison Arwady, przekazała we wtorek, że miasto dostosowuje się do wytycznych gubernatora J.B. Pritzkera.

„Podążając za wskazówkami CDC i stanu, a także biorąc pod uwagę jak bezpieczna i skuteczna jest szczepionka na COVID, miasto Chicago nie będzie już wymagało w większości miejsc  masek od w pełni zaszczepionych osób” – powiedziała Arwady.

Czytaj również: USA: Szczepionkowa loteria. Do zgarnięcia miliony

Maski nadal muszą nosić osoby, które nie są w pełni zaszczepione. Dodatkowo będą wymagane w placówkach służby zdrowia, środkach komunikacji publicznej (w samolotach, autobusach, pociągach etc.) oraz miejscach, gdzie gromadzi się duża liczba osób (więzienia, schroniska dla bezdomnych czy szkoły).

„Nadal zalecamy, choć nie wymagamy, noszenia masek we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach w Chicago do przejścia do Fazy 5”  – powiedziała Arwady.

Gubernator Illinois JB Pritzker ogłosił w poniedziałek, że osoby zaszczepione – nie tylko nie muszą nosić masek na świeżym powietrzu, ale również w wielu miejscach wewnątrz. Rozporządzenie zostało wprowadzone zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Zarówno burmistrz Lori Lightfoot, jak i gubernator JB Pritzker twierdzą, że celem zniesienia ograniczenia jest zachęcenie większej liczby osób do szczepień.

AL

Kolejne duże sieci znoszą obowiązek noszenia maseczek dla zaszczepionych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię