Illinois: Zaszczepieni nie bedą nosić masek w pomieszczeniach? Nowe wytyczne

Gubernator JB Pritzker ogłosił w poniedziałek, że osoby zaszczepione – nie tylko nie muszą nosić masek na świeżym powietrzu, ale również w wielu miejscach wewnątrz. Rozporządzenie zostało wprowadzone zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

„Eksperci ds. zdrowia publicznego twierdzą, że osoby w pełni zaszczepione mogą bezpiecznie zdjąć maski w większości miejsc, dlatego cieszę się, że podążamy za nauką i dostosowujemy politykę Illinois do wytycznych CDC. Popieram również wybory osób i firm, które nadal będą je nosić z powodu ostrożności, gdyż pandemia jeszcze się nie skończyła” – powiedział Pritzker w oświadczeniu wydanym w poniedziałek po południu.

Maski będą nadal wymagane w placówkach służby zdrowia, środkach komunikacji publicznej (w samolotach, autobusach, pociągach etc.) oraz miejscach, gdzie gromadzi się duża liczba osób (więzienia, schroniska dla bezdomnych czy szkoły).

Czytaj również: Nowa szczepionka na koronawirusa

Osoby niezaszczepione, powyżej drugiego roku życia nadal będą zobowiązane do noszenia masek w miejscach publicznych, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, gdy niemożliwe będzie zachowanie sześciostopowego dystansu. Ponadto, nadal powinny unikać publicznych zgromadzeń i ograniczać bliskie kontakty z innymi.

Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie firmy muszą dopilnować, aby pracownicy, którzy nie są w pełni zaszczepieni, zachowywali dystans społeczny i nosili maski.

AL

Joe Biden poparł prawo Izraela do obrony przed atakami rakietowymi

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię