Kolejne duże sieci znoszą obowiązek noszenia maseczek dla zaszczepionych

Hipotle Mexican Grill, Starbucks, CVS i Target to kolejne firmy, które ogłosiły, że nie będą wymagać masek na twarzy od w pełni zaszczepionych klientów, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymagane przez prawo lokalne lub stanowe.

Tym samym dołączają do długiej listy firm, które już kilka dni temu zdecydowały się na ten krok. Walmart, Costco i Trader Joe’s to jedne z pierwszych sklepów, które poluzowały pandemiczne obostrzenia dotyczące masek. W ślad za nimi poszedł również Publix, Sam’s Club i Sprouts. 

Sklepy i restauracje zaczęły zmieniać swoje zasady po tym, jak w ubiegły czwartek Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób poinformowały, że osoby w pełni zaszczepione nie muszą już zakrywać ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jest jednak jasne w jaki sposób będą weryfikować czy ktoś jest zaszczepiony czy nie.

Czytaj również: Prezydent Joe Biden ujawnił swoje zeznania podatkowe

Nie wszyscy to popierają

Z kolei Home Depot, Gap i Ulta Beauty na razie utrzymają dotychczasowe reguły i będą monitorować sytuację. Natomiast w stanie Kalifornia niezależnie od wytycznych agencji federalnych nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje do 15 czerwca.

Nagła zmiana wprowadzona przez agencję federalną wywołała spore zamieszanie i krytykę.  Niektórzy eksperci obawiają się, że nie wszyscy będą szczerzy w kwestii szczepień, przypominając również, że dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą jeszcze przyjąć szczepionki.

Z danych CDC wynika, że do soboty około 47% populacji USA otrzymało co najmniej jedną dawkę preparatu, a około 37% jest w pełni zaszczepionych.

AL

Illinois: Zaszczepieni nie bedą nosić masek w pomieszczeniach? Nowe wytyczne

 

USA: Szczepionkowa loteria. Do zgarnięcia miliony

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię