Illinois: Uczniowie powrócą do klas w pełnym wymiarze godzin? Jest decyzja

Stanowa Rada Edukacji Illinois przegłosowała przyjęcie rezolucji wymagającej od szkół wznowienia nauki stacjonarnej w pełnym wymiarze godzi jesienią.

Uchwała, której sprzeciwiało się wielu rodziców została przyjęta jednogłośnie. Wymóg codziennej nauki osobistej będzie „uzależniony od sprzyjających warunków zdrowia publicznego” i zgodnie z wytycznymi rozpocząłby się na początku roku szkolnego 2021-22.

Jak wiemy Chicagowskie Szkoły Publiczne (CPS) już od miesięcy planują powrót do nauki w pełnym wymiarze godzin. Rada przekazała, że zgodnie z wytycznymi Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) stan powinien w połowie czerwca znaleźć się w 5 fazie planu ponownego otwarcia gospodarki, co oznaczałoby ostatecznie zniesienie limitów podczas zgromadzeń publicznych.

Przegłosowana w środę rezolucja nie zawiera wymogu szczepień, nie jest jasne, czy szczepienia będą ostatecznie wymagane od uprawnionych grup wiekowych. Jednak warto zauważyć, że wiele uniwersytetów w całym stanie już ogłosiło plany wprowadzenia takiego wymogu.

Czytaj również: Linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed lotem

Obecnie dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą otrzymać szczepionki przeciwko koronawirusowi. Trwają badania na młodszych dzieciach. Zarówno Pfizer jak i Moderna planują opublikować wyniki jesienią. Zanim jednak ruszą szczepienia najmłodszych  Agencja ds. Żywności i Leków będzie musiała dać zezwolenie na stosowanie preparatu w nagłych przypadkach.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przekazało, że „wiele szkół K-12, które ściśle wdrożyły strategie prewencyjne, były w stanie bezpiecznie wrócić do klas i są otwarte”. Agencja planuje wydać zaktualizowane wytyczne na rok szkolny 2021-22 w najbliższych tygodniach.

AL

Kolejne duże sieci znoszą obowiązek noszenia maseczek dla zaszczepionych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię