Nawet 15 mln dawek szczepionki dziennie. Szczepią w zawrotnym tempie

Chińskie władze przyspieszyły program szczepień na Covid-19. W poniedziałek w Chinach podano ponad 15 mln dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi, a liczba zaszczepionych wzrosła do 400 mln – podają dziś chińskie media.

W opinii ekspertów Chiny mogą szczepić nawet 20 mln osób dziennie. Jak pisze dziennik „South China Morning Post” poniedziałek był szóstym dniem z rzędu, kiedy w Chinach szczepiono ponad 10 mln osób na dobę. W ciągu pierwszych 25 dni od rozpoczęcia programu szczepień, chińskie preparaty na koronawirusa podano 200 mln osób. W ciągu kolejnych 16 dni zaszczepiono następne 100 mln osób, a do zaszczepienia kolejnych 100 mln wystarczyło zaledwie 9 dni.

Czytaj również: Chicago: Koniec z maskami?

Szczepienia przyspieszyły w ubiegłym tygodniu po tym jak w dwóch chińskich prowincjach – Anhui i Liaoning wykryto kilkanaście lokalnych przypadków koronawirusa. Żadna z 18 zakażonych osób w prowincji Anhui nie była wcześniej zaszczepiona.

Najwięcej zaszczepionych mieszkańców ma aglomeracja Pekinu. Dwie dawki szczepionki podano tu ponad 12,5 mln mieszkańców, czyli około 58% populacji. Co najmniej jedną dawką zaszczepiono 70% mieszkańców chińskiej stolicy. Chiński rząd ogłosił wcześniej, że do czerwca zaszczepionych zostanie 40% mieszkańców Chin.

IAR

Kolejne duże sieci znoszą obowiązek noszenia maseczek dla zaszczepionych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię