Chicago: Zaatakował w biały dzień w centrum miasta

Policja aresztowała mężczyznę, który zaatakował dwie kobiety w centrum Chicago. Miał przy sobie karabin i torbę pełną amunicji.

Napastnik został aresztowany w czwartek, tuż przed godziną 10 rano na skrzyżowaniu ulic Lake i Wabash. Wcześniej zaatakował jedną z kobiet przed domem handlowy Macy’s. 19- latka została uderzona w głowę, obecnie jest hospitalizowana. Chwilę później, przecznicę dalej obrabował kolejną.

Ekipa remontowa CTA widziała napastnika na chwilę przed incydentami. Spacerował po ulicy State z karabinem maszynowym. „Pracowaliśmy na ruchomych schodach i jakaś pani podbiegła do mnie i powiedziała, 'Tam jest człowiek z bronią”- mówił jeden ze świadków Marco Velasco. „Zapytałem ją gdzie i okazało się, że tam na dole. Szedł w naszą stronę z karabinem maszynowym”.

Czytaj również: Wotum nieufności wobec burmistrz Ligtfoot nadkomisarza Davidowa Browna

Wtedy zaalarmowano policję. Załoga CTA schroniła się w oczekiwaniu na przyjazd policji. „Byłem w wojsku, a kiedy nie masz broni, możesz zrobić tylko jedno: ukryć się lub uciekać” – powiedział Velasco.

Napastnik w trakcie konfrontacji z oficerem, który przybył na miejsce, najpierw wycelował w niego karabin, a następnie rzucił go na ziemię i próbował uciec. Obecnie podejrzany przebywa w areszcie, zarzuty na razie nie są znane.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię