Wotum nieufności wobec burmistrz i nadkomisarza Davida Browna

fot: fb/Chicago Police Department

Związek Zawodowy Policjantów w Chicago (FOP) przegłosował wotum nieufności wobec burmistrz Lori Ligtfoot, nadkomisarza Davida Browna oraz jego zastępcy Erica Cartera.

Powodem wotum nieufności jest zmęczenie i frustracja funkcjonariuszy po tym, jak CPD wielokrotnie odwoływało wolne dni i przenosił ich na 12-godzinne zmiany – przekazał prezes Związku Zawodowego Policjantów( FOP) John Catanzara.

Oficerowie byli również zniesmaczeni faktem, że CPD odwołało drugi rok z rzędu marsz pamięci St. Jude dla poległych oficerów. Powodem była pandemia koronawirusa.

Czytaj również: Burmistrz Lightfoot nie udzieli wywiadów białym dziennikarzom.

Lori Lightfoot nie zgadza się z głosowaniem. W czwartek zlekceważyła wotum nieufności, zarzucając przewodniczącemu Związku Zawodowego Policjantów, że gra na zwłokę w negocjacjach kontraktowych z miastem. Zauważyła, że umowa o pracę FOP z miastem wygasła prawie cztery lata temu. Dodała, że szeregowi funkcjonariusze tracą dziesiątki tysięcy dolarów rocznie na zaległe wynagrodzenia, które będą im należne po sfinalizowaniu nowego kontraktu.

Głosowanie jest jednak czysto symboliczne, a sama Lightfoot wyraźnie nie przejęła się sygnałem. „Szczerze mówiąc, otrzymanie wotum nieufności od tego człowieka jest uznaniem honorowym”. 

Głosowanie nad wotum nieufności odbyło się w czasie, gdy CPD zmaga się z rosnącą liczbą strzelanin, zabójstw i kradzieży samochodów od 2019 roku.

AL

Policja zatrzymała zabójcę Jakuba Marchewki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię