Chicago ma coraz mniej mieszkańców. Zostajecie?

źródło: pixabay.com

Chicago traci mieszkańców. Według danych U.S. Census Bureau od 2017 do 2018 roku Wietrzne Miasto straciło 7073 rezydentów, lecz nadal pozostaje trzecim największym miastem Stanów Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu podium niezmiennie Nowy Jork, na drugim – Los Angeles.

Oficjalnie w Chicago mieszka 2,7 mln osób. Dlaczego populacja miasta maleje? Christine Percheski, profesor socjologii na Uniwersytecie Northwestern uspokaja, że emigracja nie musi oznaczać złej kondycji metropolii.

Eksperci z U.S. Census Bureau wzięli pod lupę 279 miasteczek Hrabstwa Cook. Średnio populacja w każdym z nich zmniejszyła się o 0,6 proc. Co warte podkreślenia mieszkańców przybywa w miasteczkach położonych na południowo-zachodnich przedmieściach.

W Huntley, Yorkville i Oswego liczba mieszkańców podwoiła się – podaje „Chicago Tribune”.

Dlaczego mieszkańcy uciekają z Metropolii Chicago? David Wilson z Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign stwierdził na łamach „Chicago Tribune”, że chodzi o inwestycje, a raczej ich brak. Jeżeli miasto nie zacznie pompować pieniędzy w rozwój nowych dzielnic i infrastruktury – mieszkańców będzie ubywać.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię