Poczta Polska podpisała umowę z Pocztą Chińską

Poczta Polska podpisała umowę z Pocztą Chińską na transport i redystrybucję przesyłek.

Ma to zapewnić polskiemu operatorowi stopniowe zwiększanie liczby dostarczanych przesyłek z kierunków azjatyckich.

Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek, zawarcie umowy z China Post Group to kolejny krok – bo operatorzy współpracowali od kilku lat. „Na początku było to porozumienie, testowaliśmy naszą współpracę, a w tej chwili została zawarta umowa o współpracy” – mówiła Justyna Siwek. W podpisanej umowie chodzi głównie o transport kolejowy przesyłek z Chin. Poczta Polska będzie je dostarczać do polskich adresatów, ale będzie je też redystrybuować do innych krajów europejskich.

Czytaj również: Policja zatrzymała zabójcę Jakuba Marchewki

Justyna Siwek dodała, że rozwój współpracy z chińskim operatorem ma wpłynąć na skracanie czasu dostaw. „Współpracujemy z Pocztą Chińska tak, aby podnieść efektywność tego transportu. Dla wszystkich jest ważny czas, więc chcemy go maksymalnie skracać, żeby klienci polscy i europejscy dostawali przesyłki jak najszybciej” – mówiła rzeczniczka.

Od 1 lipca wejdą w życie unijne regulacje nakładające VAT na przesyłki e-commerce przychodzące spoza Unii Europejskiej. To oznacza, że Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, stając się w ten sposób „bramą podatkową” między UE a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami.

IAR

Białoruś: Na pokładzie porwanego samolotu partnerka opozycjonisty

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię