Spotkanie Putin – Biden.”To kluczowy element obrony amerykańskich interesów”

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki zapowiedziała, że podczas zaplanowanego na połowę czerwca spotkania z Władimirem Putinem, prezydent Joe Biden podejmie kwestię Ukrainy oraz działań władz Białorusi. Psaki broniła decyzji o zorganizowaniu szczytu i odrzuciła sugestie niektórych republikanów, że spotkanie jest nagrodą dla Putina.

Do spotkania prezydentów USA i Rosji dojdzie 16 czerwca w Genewie. Rzeczniczka Białego Domu oświadczyła, że celem szczytu jest przywrócenie przewidywalności i stabilności w relacjach Stanów Zjednoczonych z Rosją.
Jen Psaki powiedziała, że duża część spotkania zajmą rozmowy na temat strategicznych arsenałów jądrowych. „Prezydent poruszy też kwestię Ukrainy podkreślając poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej tego kraju. Podniesie równiez sprawę Bialorusi i przekaże nasze głębokie zaniepokojenie, co wyraził już publicznie” – mówiła rzeczniczka Białego Domu.
Jen Psaki dodała, że dyplomacja polega także na spotkaniach z przywódcami, z którymi prezydent USA ma wiele rozbieżności. „Nie traktujemy spotkania z prezydentem Rosji jako nagrody ale jako kluczowy element obrony amerykańskich interesów” – dodała. Rzeczniczka Białego Domu nie podała dodatkowych szczegółów na temat szczytu.
IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię