Rodzina Georga Floyda w Białym Domu

fot. Twitter/POTUS

W pierwszą rocznicę śmierci Georga Floyda, prezydent Joe Biden spotkał się z jego rodziną. Spotkanie odbyło się w Gabinecie Owalnym i miało charakter prywatny.

Rodzina Floyda spotkała się z prezydentem Bidenem i wiceprezydent Harris we wtorek po południu. W Białym Domu obecna była córka Floyda, Gianna, jej matka Roxie Washington, siostra Floyda oraz trzej bracia i siostrzeniec.

Biden utrzymywał kontakt z rodziną Floydów od lata ubiegłego roku, jeszcze podczas swojej kampanii prezydenckiej. Podobnie jak wielu Amerykanów, prezydent powiedział, że nagranie z morderstwa Floydów dotknęło go osobiście. Prezydent dzwonił również do rodziny po tym, jak były policjant Derek Chauvin został uznany za winnego.

Biden powiedział w oświadczeniu, że rodzina „wykazała się niezwykłą odwagą, zwłaszcza jego młoda córka Gianna. Musimy działać. Stoimy w obliczu punktu zwrotnego. Walka o duszę Ameryki to ciągłe przepychanki między amerykańskim ideałem, że wszyscy jesteśmy stworzeni równymi, a twardą rzeczywistością, w której rasizm od dawna nas rozdziera. W najlepszych okolicznościach amerykański ideał zwycięża” – brzmi oświadczenie prezydenta.

Czytaj również: Spotkanie Putin – Biden.”To kluczowy element obrony amerykańskich interesów”

Brat George Floyda podkreślił, że to zaszczyt gościć w Białym Domu. „Być tutaj to honor (…) spotkać się z prezydentem i wiceprezydentem, by przyjąć z ich strony okazanie naszej rodzinie troski i faktycznie wsłuchanie się w nasze obawy oraz w to, jak się czujemy w tej sytuacji. Uważam, że była to bardzo produktywna rozmowa i jestem za nią wdzięczny – powiedział Terrence Floyd.

Podczas pobytu w Waszyngtonie rodzina Floydów spotkała się też z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz innymi członkami Kongresu. Spotkanie zbojkotowała siostra Floyda Bridgett, mówiąc, że Biden „złamał obietnicę” uchwalenia ustawy o reformie policji jeszcze przed rocznicą śmierci jej brata.„Jechałam do Wszyngtonu, aby Biden podpisał ustawę” – powiedziała. „Biden nie podpisał tej ustawy. Złamał obietnicę”.

AL

Masowa strzelanina w San Jose. Są zabici i ranni

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię