CDC łagodzi ograniczenia dotyczące noszenia masek podczas obozów letnich

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) łagodzi wymagania dotyczące noszenia masek podczas obozów letnich. Wytyczne mają zastosowanie w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy oraz personel są w pełni zaszczepieni na Covid- 19.

Zgodnie z nowymi wytycznymi CDC od teraz wszyscy zaszczepieni uczestnicy obozów letnich mogą zrezygnować z masek oraz utrzymywania dystansu społecznego, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymagane przez federalne, stanowe lub lokalne przepisy.

Obecnie szczepionki COVID-19 są dostępne tylko dla osób w wieku 12 lat i starszych, dlatego w przypadku obozów dla młodszych dzieci zaleca się dalsze używanie masek, zachowywanie dystansu, unikanie tłoku oraz rutynowe wykonywanie testów.

CDC podkreśla również, że organizatorzy mogą nadal wymagać masek, nawet od zaszczepionych, gdyż trudno jest stwierdzić kto został zaszczepiony, a kto nie. Przypominany, że agencja nadal zaleca noszenie masek przez osoby, które nie są w pełni zaszczepione.

Czytaj również: Chicago: Burmistrz chce na stałe wprowadzić ograniczenia w sprzedaży alkoholu

W przypadku obozów dziennych, rodzice powinni obserwować, czy ich dzieci mają jakichkolwiek objawów świadczących o infekcji Covid-19. Jeśli zauważą coś niepokojącego dzieci bezwzględnie powinny zostać w domu. W ograniczeniu przenoszenia wirusa powinny także pomóc cotygodniowe rutynowe badania personelu, który nie jest w pełni zaszczepiony.

„Obozy młodzieżowe odgrywają ważną rolę w życiu dzieci, w tym wspierają ich rozwój społeczny, emocjonalny i fizyczny” – napisano w wytycznych. „Tymczasowe te wskazówki mają pomóc organizatorom obozów w bezpiecznym funkcjonowaniu, chroniąc tym samym obozowiczów, ich rodziny, personel i społeczności.”

AL

Amerykańscy pracodawcy walczą o pracowników

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię