Rasistowski napis odmawiający serwisu białym osobom w okienku drive – thru restauracji Popeyes

FB

W jednej z restauracji Popeyes pojawił się rasistowski napis odmawiający serwisu Białym osobom

„Restauracja zastrzega sobie prawo do odmowy serwisu Białym ludziom”
„Od dnia 6-1-21 ta restauracja jest pod nowym kierownictwem i zastrzega sobie prawo do odmowy obsługi Białych ludzi. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Podpisano, dyrektor generalny, Mason” – taki napis kilka dni temu pojawił się w okienku drive-thru lokalu Popeyes w Lake Saint Louis w stanie Missouri.

Szefowie Popeyes twierdzą , że napis nie jest dziełem żadnego z pracowników restauracji.

Policja bada sprawę, nieoficjalnie nadmieniając, że wydaje im iż napis jest po prostu „złym dowcipem.”

W oświadczeniu policyjnym czytamy: „Obecnie pracujemy i badamy sprawę wtargnięcia i wandalizmu, który miał miejsce w Popeyes pod adresem 6475 Ronald Reagan Drive w Lake Saint Louis”. Przedstawiciel policji dodał, że jest to drugie zajście w Popeyes w tym miesiącu: „Wcześniej w tym miesiącu kilka tabliczek z menu drive-through zostało pomalowanych sprayem.” Policja zbada czy te dwie sprawy są powiązane ze sobą.

Biuro korporacyjne Popeyes również wydało oświadczenie w tej sprawie: „Zostaliśmy poinformowani o zaistniałej sytuacji i niezwłocznie badamy tę sprawę. Tego typu zachowanie nie jest zgodne z wartościami naszej marki i traktujemy to zajście bardzo poważnie. Popeyes przy 6475 Ronald Reagan Drive w Lake Saint Louis współpracuje z lokalnymi władzami w ramach tego toczącego się dochodzenia”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię