USA: Ceny za usługi pocztowe w górę

Amerykańska poczta (USPS) zapowiedziała podwyżki swoich usług.Koszt znaczka za przesyłkę pierwszej klasy wzrośnie z 55 centów do 58 centów.

Szef poczty Louis DeJoy już na początku tego roku ujawnił 10-letni plan reorganizacji USPS. Zaznaczył, że zmiany są konieczne, aby zapobiec miliardom dolarów strat i sprawdzić, aby agencja stała się rentowna. W zeszłym tygodniu podkreślił, że podniesienie stawek pocztowych jest częścią wysiłku w drodze do zwiększenia przychodów.

W ciągu ostatnich 10 lat liczba wysyłanych listów znacznie spadła, a co za tym idzie sprzedaż znaczków spadła o 47 procent. Mimo, że ceny usług wzrosną o około 7 procent, mimo wszystko amerykańska poczta będzie jedną z najtańszych na świecie – utrzymują  przedstawiciele agencji. Nowy cennik ma wejść w życie 29 sierpnia.

Czytaj również: Polski dziennikarz odwiedzał cmentarz w Arlington. Niespodziewanie podszedł do niego Joe Biden

W obliczu nadchodzących podwyżek warto zauważyć, że ostatnio punktualność poczty zacznie się pogorszyła. Jak wynika z danych w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku jedna 1 na 5 przesyłek w całych Stanach Zjednoczonych nie była dostarczona na czas.

„Ludzie nie są skłonni płacić więcej za usługę, która nie przynosi oczekiwanych rezultatów” – mówi Paul Steidler, starszy współpracownik Lexington Institute, ekspert w dziedzinie USPS. „Są skłonni płacić więcej za pocztę, ale chcą gwarancji, lub przynajmniej zapewnienia, że zostanie ona dostarczona na czas” – powiedział Steidler.

AL

LOT nie odbierze Boeingów 737-MAX8

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię