Blog Donalda Trumpa znika po 29 dniach

Były prezydent zamknął  swojego bloga, który swoją premiere miał zaledwie miesiąc temu. Strona „From the Desk of Donald J. Trump” została usunięta ze strony internetowej witryny Trumpa.

Jak przekazał doradca byłego prezydenta Jason Miller było to tylko tymczasowe „narzędzie pomocnicze” w tworzeniu własnej platformy społecznościowej Trumpa. Nie zdradził jednak kiedy możemy spodziewać się nowej platformy. Większość pisemnych oświadczeń Trumpa nadal pojawia się na jego stronie internetowej.

Z kolei Washington Post donosi, że prawdziwym powodem zamknięcia bloga była jego niska popularność. Eksperci wyliczyli, że przez tydzień na bloga wchodziło tyle osób, co wcześniej reagowało na pojedynczego tweeta. Strona była udostępniana na Facebooku mniej niż 2 tysiące razy dziennie. W ostatnim dniu swojego istnienia, strona otrzymała 1,5 tysiąca reakcji i komentarzy na Facebooku i Twitterze – donosi Washington Post. W porównaniu z liczbą obserwatorów jaką były prezydent miał na Twiiterze (88 milionów) i na Facebooku( 35 milionów) to kropla w morzu.

Czytaj również: Kamala Harris ma przebudować system wyborczy

Ogłoszona na początku maja platforma komunikacyjna miała pozwolić byłemu prezydentowi na zamieszczanie komentarzy, zdjęć i filmów, a jego zwolennikom na dzielenie się nimi na Twitterze i Facebooku. Wiryna nie posiadała jednak funkcji pozwalającej użytkownikom na komentowanie lub angażowanie się w posty Trumpa. Może ta jednostronna komunikacja spowodowała, że narzędzie nie cieszyło się dużym powodzeniem.

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. Podobne kroki podjął Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały swoją decyzję rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich ryzykiem podżegania do przemocy.

AL

USA: Atak hakerski na największą na świecie sieć zakładów przetwórstwa mięsa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię