Floryda: Zawody sportowe nie dla osób transpłciowych

Republikański gubernator Florydy, Ron DeSantis, podpisał ustawę zakazującą transseksualnym kobietom i dziewczętom, w obiektach publicznych, uczestnictwa w kobiecych sportach.

„Uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności tych zawodów” – powiedział Ron DeSantis, podpisując nowe prawo. W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się tak zwany „miesiąc dumy”, mający promować środowiska osób nieheteronormatywnych.

„Na Florydzie dziewczynki będą uprawiać sporty dziewczęce, a chłopcy będą uprawiać sporty chłopięce” – zapewnił Ron DeSantis. „Będziemy bazować na biologii, a nie na ideologii, jeśli chodzi o uprawianie sportu”. Prawo, które wejdzie w życie za miesiąc, wymaga, aby dziewczęta i młode kobiety zapisując się do drużyny sportowej podawały swoją płeć biologiczną na podstawie aktu urodzenia.

Czytaj również: Urokliwe wyspy w USA. Nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu

Przeciw byli Demokraci i obrońcy praw obywatelskich, którzy nazywają zakaz uczestnictwa transseksualnych kobiet w sporcie dyskryminacją. Z kolei zwolennicy ustawy uważają, że jest ona niezbędna, aby zachować sprawiedliwość.

Podobne przepisy wprowadzono w ostatnich kilku miesiącach w 20 stanach rządzonych przez Republikanów.

IAR/AL

Blog Donalda Trumpa znika po 29 dniach

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię