Upiekło się prezenterowi CNN. Doradzał ważnemu bratu w sprawie o molestowanie

Stacja CNN znalazła się w ogniu krytyki po tym jak prowadzącemu Chris Cuomo udało się uniknąć postępowania dyscyplinarnego – donosi The Hill. Dziennikarz doradzał swojemu bratu, nowojorskiemu gubernatorowi Andrew Cuomo, jak radzić sobie z zarzutami o molestowanie seksualne.

Po tym, jak The Washington Post ujawniło sprawę w zeszłym miesiącu, Cuomo przeprosił za swoje postępowanie na antenie. Gospodarza „Cuomo Prime Time” jest krytykowany przez obecnych jak i byłych pracowników stacji, jednak emerytowany szef CNN ds. etyki mówi, że w tym przypadku winy jest brak jasnych zasad.

„Nie ma takich zasad, którą mówią o tym, że takie naruszenie może być powodem zwolnienia z pracy”-  powiedział Steve Holmes, który przeszedł na emeryturę  w 2019 roku.  „Mam na myśli sprawę Chrisa Cuomo, nie mogą powiedzieć, że naruszył jakiekolwiek zasady, ponieważ nie ma żadnych, kropka” – powiedział Holmes.

W zeszłym tygodniu pracownicy CNN wyrazili mocną krytykę pod adresem dziennikarza. „Nie mogę sobie wyobrazić świata, w którym ktokolwiek z dziennikarzy uważa, że to było właściwe”- powiedział Jake Tapper w wywiadzie z Karą Swisher z The New York Times.

Gospodarz programu CNN „Reliable Sources” Brian Stelter, zasugerował, że Cuomo powinien udać się na urlop. „Jeśli Chris Cuomo chce odbywać sesje strategiczne z doradcami swojego brata, to czy nie powinien wziąć urlopu w CNN?” 

Co na to zarząd stacji ?

Prezes CNN Jeff Zucker na liczne zapytania pracowników, dlaczego Cuomo,nie został ukarany, mimo że ten przyznał się do przekroczenia granicy etycznej, przyznał że jego zawieszenie byłoby bezcelowe.

Cuomo po raz pierwszy znalazł się pod obserwacją w zeszłym roku, kiedy bronił swojego brata za jego reakcję na koronawirusa. Z kolei na początku roku 2021 zarzucono mu, że on i inni członkowie rodziny otrzymali preferencyjne traktowanie od urzędników służby zdrowia stanu Nowy Jork na początku pandemii.

Po tych rewelacjach Stowarzyszenie Dziennikarzy (Society of Professional Journalists) wezwało do przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa i publicznego rozliczenia gospodarza CNN z jego zachowania.

AL

źródło: The Hill

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię