Steven Seagal został członkiem prokremlowskiej rosyjskiej partii politycznej

Photo: YouTube

Steven Seagal, urodzony w Michigan aktor kina akcji i znawca dalekowschodnich sztuk walki dołączył do prokremlowskiej partii politycznej.

Wieloletni wielbiciel Władimira Putina otrzymał legitymację członkowską sojuszu partii politycznej Sprawiedliwa Rosja – Patrioci – Dla Prawdy. Partia powstała na początku tego roku z połączenia trzech lewicowych partii popierających Putina.

Czytaj również: Linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed lotem

Przewodniczący partii Siergiej Mironow wręczył Seagalowi legitymację członkowską na posiedzeniu ustawodawców. Aktor do momentu połączenia się trzech partii był członkiem jednej z nich – Dla Prawdy. Według przewodniczących nowoutworzonej partii, Seagal skupi się na kwestiach środowiskowych. Seagal dodał, że zajmie się rozprawą z firmami niszczącymi środowisko.

Podczas powitalnego przemówienia Seagal powiedział: „Musimy mieć możliwość prowadzenia postępowania karnego i aresztowań. Jeśli nakłądamy na nich tylko grzywnę, bez możliwości aresztowania, pozwalamy by nadal zarabiali pieniądze na produkcji rzeczy, które zanieczyszczają środowisko”.

Seagal jest znanym działaczem na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt oraz zwolennikiem XIV Dalajlamy Tenzina Gyatso. Jest znany ze swoich szczerych poglądów politycznych i poparcia dla Władimira Putina, którego kiedyś nazywał „jednym z wielkich żyjących światowych przywódców”.

Zobacz też: Najdziwniejsze wybory piękności w USA

Seagal od 2016 roku jest obywatelem Rosji. Putin osobiście wręczył mu nowy paszport. W 2018 roku rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych mianowało Seagala „specjalnym przedstawicielem” mającym za zadanie promowanie stosunków między USA a Rosją.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię