Stany Zjednoczone zapowiadają dodatkową pomoc humanitarną dla Afganistanu

Stany Zjednoczone zapowiedziały udzielenie dodatkowej pomocy humanitarnej dla Afganistanu, wartej ponad 266 milionów dolarów. Wsparcie ma zostać przeznaczone głównie na walkę z epidemią koronawirusa.

Amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział, że mimo stopniowego wycofywania wojsk z Afganistanu jego kraj jest zdecydowany nadal wspierać rząd w Kabulu. „Jesteśmy nadal w pełni zaangażowani dyplomatycznie. Również poprzez wsparcie gospodarcze chcemy zapewnić Afganistanowi pokojową i stabilną przyszłość, na jaką zasługuje” – powiedział Anthony Blinken. Administracja prezydenta Joe Bidena zapowiedziała, że do 11 września wszystkie wojska amerykańskie opuszczą Afganistan.

Czytaj również: Valisure alarmuje o substancjach rakotwórczych wykrytych w popularnych produktach do opalania

Amerykańska pomoc zostanie udzielona głównie w formie dostaw sprzętu ochronnego, żywności oraz usług w zakresie ochrony zdrowia, związanych z epidemią Covid-19. Szczególne wsparcie otrzymają grupy największego ryzyka, między innymi kobiety i młode dziewczęta.

Ciekawe: Egzotyczne i niedrogie miejsca na emeryturę

Udzielenie wsparcia w wysokości 266 milionów dolarów oznacza, że w roku 2020 i 2021 Afganistan otrzyma od Stanów Zjednoczonych pomoc humanitarną wartą w sumie ponad 543 miliony dolarów.

IAR/ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię