Jeff Bezos spełnia marzenie dzieciństwa. W wielkim stylu!

Jeff Bezos znany jest z tego, że jak coś robi, to robi to na wielką skalę. Dotyczy to zarówno prowadzenia biznesu, który bez wątpienia zrewolucjonizował naszą wizję i postrzeganie w jaki sposób kupujemy, wysyłamy, sprzedajemy i odbieramy towary, jak również spełniania marzeń.

Wiele osób zastanawiało się, co tak naprawdę stoi za decyzją Jeffa Bezosa o zrezygnowaniu ze stanowiska dyrektora generalnego Amazon. Świat zastygł w oczekiwaniu co będzie następne, czy można jeszcze coś ulepszyć, zrewolucjonizować, oswoić? Odpowiedź jest dziecinnie prosta. Dosłownie. Okazało się bowiem, że Duży Jeff spełnia marzenia 5-letniego Jeffa Bezosa.

Czytaj również: Najlepsze portfele na kryptowaluty 2021 roku

5 lipca Bezos ustąpi ze stanowiska dyrektora naczelnego Amazon (pozostanie na stanowisku prezesa wykonawczego). Na kilka tygodni po tym wydarzeniu, Bezos odda się czemuś, o czym marzy wielu: poleci na skraj kosmosu na pokładzie jednej ze swoich własnych rakiet. Ale to nie wszystko! U swojego boku będzie miał swojego brata – największego przyjaciela i fana.

 

„Nawet nie spodziewałem się, że powie, że leci pierwszym lotem” – powiedział Mak, brat Bezosa, na filmiku na Instagramie. „Co za niezwykła okazja, nie tylko przeżyć tę przygodę, ale zrobić to z moim najlepszym przyjacielem”.

Zobacz: 10 darmowych nawyków, które uczynią cię szczęśliwszym

Bezos nie ukrywa, że od dawna fascynuje się przestrzenią kosmiczną. Zapalony czytelnik science fiction i wielki fan „Star Trek” jako dziecko nazwał oglądanie lądowania księżyca Apollo 11 jako „doniosły” moment dla niego.

„Odkąd skończyłem pięć lat, marzyłem o podróżowaniu w kosmos” – napisał Bezos w poniedziałkowym poście na Instagramie. „20 lipca wyruszę w tę podróż z moim bratem. Największa przygoda z moim najlepszym przyjacielem. #Gradatim Ferociter”.

Graditum ferociter to motto Blue Origin, łacińskie zdanie, które Bezos tłumaczy jako „krok po kroku, zaciekle”.

Jak wygląda plan lotu?

Zgodnie z planem Bezos, jego brat Mark i zwycięzca aukcji internetowej dla fundacji non-profit Blue Origin wsiądą na pokład New Shepard 20 lipca 2021r.– data ta nie jest przypadkowa – jest rocznicą lądowania na księżycu Neila Armstronga i Buzza Aldrina w 1969 roku.

Zobacz: Imponująca posiadłość Billa Gatesa (ZDJĘCIA)

Blue Origin i konkurencja

Blue Origin, z siedzibą poza Seattle, z powodzeniem wystrzeliła w kosmos swoją rakietę i statek kosmiczny New Shepard już 15 razy. Lot może stać się gigantycznym krokiem naprzód dla Bezosa w rywalizacji pomiędzy nim a Elonem Muskiem i Richardem Bransonem. Żaden z nich do tej pory nie wsiadł na pokład zbudowanej przez siebie rakiety. Nieoficajlnie mówi się o tym że panowie nieustannie ścigają się w swoich pomysłach podboju kosmosu. Ot, takie ciekawe konkurowanie 3 miliarderów.

Kto będzie następny?

Virgin Galactic niedawno zakończyła swój trzeci lot w kosmos, a Richard Branson ( właściciel ) zapowiedział, że ma nadzieję polecieć w kosmos jeszcze w tym roku. Mało tego, w niedawnym wywiadzie dla The Post powiedział, że aktywnie przygotowuje się do lotu.

„Jedną dobrą rzeczą w Covid jest to, że pozwolił mi być tak sprawnym, jak za czasów, gdy miałem 20 lat” – powiedział. „Wspaniale jest móc naprawdę pracować nad przygotowaniem swojego ciała do lotu kosmicznego i uwierzcie mi, będę się cieszyć każdą minutą tego lotu”.

Co kryje się pod nazwą New Shepard?

Nazwa „New Shepard” jest hołdem złożonym Alanowi Shepardowi, który był pierwszym Amerykanin lecącym w kosmos w 1961 roku. Zamiast lecieć na orbitę, New Shepard poleci prosto w górę, przelatując ponad 60 mil, aby dotrzeć do krawędzi kosmosu, po czym spadnie z powrotem na Ziemię. Lot potrwa w sumie około 10 minut, z zaledwie kilkoma minutami w stanie nieważkości.

Czytaj też: Nowa technologia pozwoli naukowcom wykryć oznaki życia pozaziemskiego w ciągu najbliższych 5 do 10 lat

Blue Origin i SpaceX – nieustanny wyścig

Sam lot byłby znaczącym kamieniem milowym dla Blue Origin, gdyby nie to, że firma pozostała w tyle za SpaceX Muska, który wygrał miliardy dolarów w kontraktach NASA i Pentagonu i lata potężniejszą rakietą zdolną do przenoszenia ludzi i zaopatrzenia na orbitę. SpaceX niedawno pokonał Blue Origin w ramach dużego kontraktu NASA na opracowanie statku kosmicznego zdolnego do lądowania astronautów na Księżycu. Blue Origin, który połączył siły z Lockheed Martin, Northrop Grumman i Draper, protestuje przeciwko przyznaniu finansów Muskowi za pośrednictwem Government Accountability Office. W oświadczeniu dla The Post Musk powiedział, że oferta Blue Origin, która była dwukrotnie wyższa od SpaceX, była „zdecydowanie za wysoka”.

Blue Origin licytuje miejsce na lot 20 lipca, aby zebrać pieniądze dla Club for the Future, organizacji non-profit, która ma na celu zachęcanie studentów do kontynuowania kariery w naukach ścisłych, inżynierii technologicznej i matematyce. W licytacji bierze udział prawie 6 tysięcy osób z 143 krajów świata. Dotychczasowa najwyższa oferta to 2,8 miliona dolarów. Aukcja potrwa do 12 czerwca

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię