Gwatemala: „Trump wygrał” i „Pilnuj swoich spraw”. Tak przywitano Kamalę Harris

Kamala Harris odwiedziła w poniedziałek Gwatemalę. To była pierwsza wizyta zagraniczna wiceprezydent USA. Część mieszkańców Gwatemali zgotowała amerykańskiej polityk „gorące” przyjęcie.

„Trump wygrał” i „Pilnuj swoich spraw” – to niektóre z transparentów, którymi przeciwnicy Camali Harris powitali ją w Gwatemali. Protestujący zarzucili wiceprezydent, że ostatnie wybory prezydenckie w USA zostały sfałszowane – donosi FOX News.

Kamala Harris została wysłana do Ameryki Środkowej z trudną misją. Ma powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów do Stanów Zjednoczonych. Wiceprezydent zajęła w tej sprawie twarde stanowisko: „Nie przyjeżdżajcie” – powiedziała podczas konferencji prasowej z prezydentem Gwatemali Alejandro Giammatteim. Harris podkreśliła, że na nielegalnym przemycie ludzi z Ameryki Środkowej do USA zarabiają przede wszystkim „kojoty”. To przestępcy, którzy wykorzystują zdesperowanych imigrantów.

Amerykańska polityk zasugerowała, że wszyscy ci, którzy myślą o nielegalnej imigracji do USA powinni zacisnąć zęby i mieć nadzieję na poprawę sytuacji politycznej i gospodarczej w swoich krajach. Wiceprezydenty podkreśliła, że Stany Zjednoczone będą egzekwować przepisy imigracyjne i dołożą wszelkich starań, by zabezpieczyć południową granicę kraju.

Po spotkaniu Kamali Harris z prezydentem Gwatemali administracja Joe Bidena ogłosiła powstanie zespołu ekspertów, którzy mają zająć się problemem nielegalnego przemytu ludzi z Meksyku, Salwadoru, Hondurasu i Gwatemali.

Wedłuch danych Customs and Border Protection tylko w marcu i kwietniu br. nielegalnie granicę USA przekroczyło odpowiednio 173 i 178 tys. imigrantów. To wzrost o ponad 78 tys. niż w styczniu i 74 tys. niż w lutym br.

AL

70 rzeczy za które warto być wdzięcznym

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię