Pełne otwarcie Illinois. Co oznacza w praktyce?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 11 czerwca Illinois przechodzi do fazy 5, co oznacza pełne ponowne otwarcie stanu. Restauracje, sklepy, centra kongresowe etc. będą mogły wznowić swoją działalność bez ograniczeń.

Ponowne otwarcie jest możliwe otwarcie dzięki stale spadającemu wskaźnikowi zachorowań na COVID-19 oraz wysokiej liczbie osób zaszczepionych. Ponad 68 procent mieszkańców Illinois w wieku 18 lat i starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Restauracje będą mogły działać przy obłożeniu jakie obowiązywało przed pandemią koronawirusa, a goście w pełni zaszczepieni nie będą musieli nosic już masek. Faza 5 oznacza również powrót dużych festiwali, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Od piątku na trybunach będzie mogła przebywać taka liczba osób jaką obiekt może pomieścić.

Czytaj również: Administracja Bidena: Nie dla obowiązku szczepień w urzędach federalnych. Czy na pewno?

Nie wszystko wróci do normy

Niestety maski nadal będą wymagane w niektórych miejscach. Zgodnie z federalnymi wytycznymi nadal trzeba będzie je zakładać w środkach transportu publicznego ( samoloty, pociągi, autobusy) oraz w miejscach publicznych, takich jak lotniska, dworce kolejowe i autobusowe. Dodatkowo zaleca się zakrywanie ust i nosa we wszystkich miejscach publicznych osobom niezaszczepionym.

Należy również pamiętać, że prywatne firmy mogą wprowadzać własne, bardziej rygorystyczne zasady i nadal mogą wymagać noszenia masek na terenie swoich biznesów.

Maski nadal będą wymagane w szkołach i w placówkach służby zdrowia. Stan znosi wymóg stosowania masek na zewnątrz budynków szkolnych.

AL

Rząd USA przekaże biedniejszym krajom szczepionki firmy Pfizer

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię