Euro 2020: Mecz Polska-Słowacja. Kto wygra? Obstawiajcie

Dziś ważny dzień dla polskiej piłki nożnej. Punktualnie o 18:00 polskiego czasu (11 AM czasu chicagowskiego) Polska zmierzy się ze Słowacją na stadionie w Petersburgu. Będzie to pierwszy mecz biało-czerwonych w fazie grupowej Euro 2020.

„Dla mnie to podwójna odpowiedzialność, że reprezentuję taki kraj jak Polska. To dla mnie duma, by wyrażać to, co czują wszyscy Polacy, sprawiać, by byli z nas dumni. To pozytywna presja, którą mam przed tym spotkaniem. Miejmy nadzieję, że na koniec meczu te emocje będą także dobre, pozwolą nam na powrót do kraju z uśmiechem i sprawią, że wszystko to nad czym pracowaliśmy w ubiegłych tygodniach zostanie pokazane w spotkaniu” – powiedział trener Polaków Paulo Sousa na przedmeczowej konferencji prasowej.

Zapytany o cel reprezentacji Polski Sousa powiedział: „Jednym z naszych celów jest wyjście z grupy, dlatego ten pierwszy mecz będzie tak ważny dla każdej ze stron. Siłą Słowacji jest kolektyw, siła w pojedynkach, koncentracja i intensywność gry. Wiedzą, co trzeba zrobić, by wygrać. Radzą sobie bardzo dobrze z kontrami oraz stałymi fragmentami. Mają dużo doświadczenia, zawodników z wieloma występami w reprezentacji. By pokonać ich musimy utrzymać ten sam poziom koncentracji, zdecydowania, organizacji w każdym momencie spotkania” – czytamy na laczynaspilka.pl.

Słowacka prasa przed meczem z Polską na EURO 2020 poświęca dużo miejsca Robertowi Lewandowskiemu. Według niektórych dziennikarzy szanse w dzisiejszym spotkaniu są wyrównane, a drużyna naszych południowych sąsiadów może zaskoczyć. Najwięcej przedmeczowych analiz publikuje dziennik „Sport”, który zaznacza na pierwszej stronie, że reprezentacja Polski to nie tylko Robert Lewandowski i nie wystarczy zatrzymać naszego snajpera, żeby odnieść zwycięstwo.

Złośliwi twierdzą, że Polacy na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej rozegrają trzy spotkania: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Absolutnie nie podzielamy tej opinii. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych. Jaki wynik obstawiacie? Czekamy na komentarze.

AL

Windsor: Królewskie przyjęcie prezydenta Bidena (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię