Joe Biden spotkał się prezydentem Polski

fot.prezydent.pl

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych spotkali się w Brukseli. Minister Krzysztof Szczerski poinformował, że do spotkania doszło na zaproszenie strony amerykańskiej.

Biały Dom potwierdził, że w Brukseli doszło do spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski. Służby prasowe prezydenta Joe Bidena poinformowały w wydanym właśnie komunikacie, że obaj politycy rozmawiali o kwestiach bezpieczeństwa. 

Joe Biden miał według komunikatu potwierdzić zaangażowanie Stanów Zjednoczonych zarówno we wzmocnienie obronności w ramach NATO jak i w działania na terenie wschodniej flanki Sojuszu, w tym w Polsce. W ostatnich latach USA wysłały do Europy Środkowej w sumie 5,5 tysiąca żołnierzy.

W trakcie dzisiejszym rozmów w Brukseli Joe Biden miał też poinformować Andrzeja Dudę o swoich planach na środowe spotkanie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w Genewie.

Dzisiejsza rozmowa była pierwszym spotkaniem obu polityków od czasu zaprzysiężenia Joe Bidena na urząd prezydenta USA. O rozmowie w Brukseli informował wcześniej prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Minister powiedział Polskiemu Radiu, że do spotkania doszło na zaproszenie strony amerykańskiej.

fot. prezydent.pl

Przed szczytem NATO w Brukseli polski prezydent spotkał się także ze swoim francuskim odpowiednikiem Emmanuelem Macronem, z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem oraz z prezydentem Macedonii Północnej Stevo Pendarowskim.

IAR/ prezydent.pl

Windsor: Królewskie przyjęcie prezydenta Bidena (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię