Teksas wybuduje własny mur na granicy z Meksykiem?

Republikański gubernator Teksasu, Greg Abbott, ogłosił plany budowy muru wzdłuż południowej granicy z Meksykiem. Wywołało to ostrą krytykę ze strony obrońców praw człowieka i imigracji.

Decyzja gubernatora jest następstwem wycofania się administracji Bidena z polityki imigracyjnej Trumpa, co w rezultacie doprowadziło do kryzysu migracyjnego. Oprócz budowy muru granicznego Abbott ogłosił dodatkowe środki bezpieczeństwa, zapowiedział, że na zabezpieczenie granic stan przeznaczy 1 mld dolarów z własnego budżetu.„Napływ imigrantów przez granicę wymyka się spod kontroli, a administracja Bidena pokazała, że ​​nie ma pomysłu jak rozwiązać problem i działa zbyt opieszale. Dlatego sami musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo” – mówi gubernator Abbott.

Nie jest jasne, czy Teksas ma uprawnienia do budowy muru na południowej granicy swojego stanu. Dodatkową przeszkódą jest fakt, że podczas, gdy część gruntów jest własnością rządu federalnego lub stanu wiele z nich jest w rękach prywatnych. To stanowiło przeszkodę dla administracji Trumpa w ukończeniu budowy muru.

Czytaj również: Windsor: Królewskie przyjęcie prezydenta Bidena (WIDEO)

Na szczycie bezpieczeństwa granicznego w Del Rio, gubernator Abbott przyznał, że to rząd federalny jest odpowiedzialny za zabezpieczenie granicy, jednak podkreślił , że „Teksas nie będzie siedział bezczynnie, podczas gdy kryzys narasta”

Abbott zadeklarował również, że nieudokumentowani imigranci będą aresztowani i wysłanych do lokalnych więzień. Ogłosił, że stworzył grupę zadaniową, która ma pomóc w opracowaniu planu jak powstrzymać nieudokumentowanych imigrantów przed wjazdem do kraju.„Stan współpracuje ze społecznościami dotkniętymi kryzysem, aby zatrzymać i aresztować osoby nielegalnie przybywające do Teksasu” – powiedział Abbott.

„Nasze działania będą skuteczne tylko wtedy, gdy będziemy współpracować, dokonywać aresztowań przestępców, chronić właścicieli ziemskich. Musimy pozbyć się z naszych społeczności niebezpiecznych narkotyków i zapewnić Teksańczykom wsparcie, którego potrzebują i na które zasługują”.

AL

źródło: The Guardian

Joe Biden spotkał się prezydentem Polski

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię