Windsor: Królewskie przyjęcie prezydenta Bidena (WIDEO)

fot. Fb/@POTUS

Prezydent Joe Biden wraz z małżonką spotkali się w niedzielę z królową Elżbietą II na zamku w Windsorze. Audiencja zakończyła wizytę Bidena w Wielkiej Brytanii.

To było kolejne spotkanie królowej Elżbiety II z amerykańskim prezydentem. W 2019 roku monarchinii podjęła w pałacu Buckingham Donalda Trumpa wraz z małżonką. Podczas swojego panowania królowa spotkała się ze wszystkimi prezydentami USA z wyjątkiem Lyndona B. Johnsona. Z Wielkiej Brytanii Joe Biden udał się do Brukseli na szczyt NATO.

Prezydent Joe Biden wraz z pierwszą damą Jill Biden przylecieli do Windsoru na pokładzie śmigłowca Marine One. Po uroczystym przeglądzie wojska na pałacowym dziedzińcu para prezydencka udała się wspólnie z królową Elżbietą II na herbatę, którą według doniesień medialnych monarchini miała nalewać osobiście.

„Przypomniała mi moją matkę” – powiedział po spotkaniu prezydent Joe Biden. Przywódca USA dodał, że długo z Elżbietą II rozmawiali. Podkreślił, że królowa jest „wielkoduszna” i „wspaniałomyślna”.

Prezydent złamał protokół królewski

Uwadze reporterów nie umknęło, że prezydent w trakcie spotkania  z królową Elżbietą II złamał królewski protokół. Joe Biden nie zdjął okularów słonecznych podczas oficjalnego przedstawiania monarchini.

fot. YouTube

Przypomnijmy, że prezydent udał się do Europy na szczyt przywódców G7. To najważniejsze, pod względem gospodarczym, państwa świata. W skład grupy G7 wchodzą Francja, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy i Kanada. Szczyt G7 odbył się w Kornwalii i trwał od 11 do 13 czerwca.

 

AL

13 ciekawostek na temat Putina

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię