Upały mogą zabić. Prognoza pogody dla USA

Fala upałów dociera do południowego-zachodu Stanów Zjednoczonych. W niektórych rejonach temperatura może wzrosnąć do 50 stopni Celsjusza (122 stopnie Fahrenheita). Obszary te zostały wcześniej dotknięte przez susze.

W nocy z 15 na 16 czerwca temperatura w Las Vegas nie spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza (86 stopni Fahrenheita), a w ciągu dnia wyniesie 45 stopni Celsjusza (113 Fahrenheita). W Dolinie Śmierci termometry w najbliższych dniach będą pokazywać ponad 122 stopnie Fahrenheita.

Rekordowe upały wystąpią w Kalifornii, Newadzie, Arizonie i Utah. Ponad 48 milionów Amerykanów mieszka na obszarze, na którym obowiązują ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami.

 

Czytaj również: Jaką wodę pić najlepiej? I ile? Przeczytaj koniecznie

Tego rodzaju upały są nietypowe jak na połowę czerwca. Władze południowo-zachodnich stanów ostrzegają przed pożarami. Ogień strawił już dziesiątki tysięcy hektarów w Arizonie i Kalifornii. Służby energetyczne obawiają się awarii zasilania w związku z dużo wyższym zużyciem prądu do klimatyzowania pomieszczeń.

Lekarze ostrzegają osoby starsze i chore przed wychodzeniem z domów. Przy podobnej fali upałów jaka miała miejsce na zachodzie USA w 2013 roku śmierć poniosło ponad 30 osób.

IAR

Jaka była najwyższa zanotowana temperatura w Chicago? Znamy odpowiedź

 

Skuteczne sposoby na upał. Dużo przepisów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię