W tym rejonie szczepionki będą obowiązkowe!

W sześciu regionach Rosji ogłoszono obowiązkowe szczepienia dla pracowników oświaty, kultury, usług i gastronomii.

Decyzję w tej sprawie podjęły między innymi administracje Moskwy i obwodów moskiewskiego oraz obwodu leningradzkiego, którego centrum jest Petersburg. W mieście nad Newą ryzyko zakażenia koronawirusem wzrosło w związku z organizacją Euro2020.

Zobacz również: Prawdziwy twardziel. Skakał do jeziora Michigan codziennie przez rok (WIDEO)

Gubernator obwodu leningradzkiego Aleksandr Drozdenko podpisał wczoraj rozporządzenie, które ogranicza działalność instytucji oświatowych, kulturalnych, usługowych i gastronomicznych. W dokumencie zwrócono uwagę na to, że ograniczenia zostaną zdjęte z tych instytucji i firm, w których co najmniej 80 procent pracowników przedstawi zaświadczenia o przyjęciu szczepionki.

Leningradzka administracja podjęła decyzję o ograniczeniu tak zwanych planowych zabiegów w okolicznych szpitalach i część z nich przekształca w tymczasowe szpitale zakaźne. W Petersburgu i obwodzie leningradzkim od 17 czerwca obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Wcześniej ograniczenia wprowadziła moskiewska administracja.

Jak podkreślają inspektorzy Federalnej Służby Nadzoru Sanitarnego, wzrost liczby chorych na covid-19 jest spowodowany lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię